Jste zde

Ušetřete 90 % příkonu LED s novými typy od společnosti Kingbright

20 mA nebo 2 mA? Ano, i to může podstatně ovlivnit celkovou spotřebu zařízení nebo výdrž při napájení z baterií.

Vzorek KP-3216 zdarma

Novou, účinnější sérii LED od společnosti Kingbright naposledy distributor, společnost SOS electronic, představil v článku Malé, ale výkonné LED série KP-2012, kde vývojáře seznámil s novými skladovými typy - červenou sérií SR-J4. Mezitím však na sklad zařadil i řadu zelených (525 nm) LED - ZGK, stejně jako sérii žlutých LED - SYK. Všechny tyto řady mají jedno společné - vysokou účinnost, která se v praxi odráží ve dvou aspektech:
 

-výrazně vyšší svítivost než standardní typy (při stejném proudu) nebo

-výrazně nižší proud, potřebný k dosažení stejné svítivosti.

 
Pro ilustraci připojujeme sérii záběrů ze stejného zařízení, osazeného dvěma rozdílnými, zelenými LED (různé expozice při běžném osvětlení v interiéru). V levém zařízení je standardní LED, v pravém je použita KP-3216ZGCK (porovnejte pouze zelené LED, červené LED jsou totožné). Věříme, že fotografie mluví za vše - rozdíl je opravdu velmi velký.
 
 
Je třeba říci, že kvůli jiné technologii čipu je pracovní napětí série ZGK větší než u standardních typů, tj. cca 3,3 V, u žluté série cca 2 V a u červené cca 2,2 V. Protože je hodnota svítivosti (cd) závislá na vyzařovacím úhlu, je tato hodnota u SMD diod bez optiky vždy nižší než např. u 5 mm nebo 3 mm vývodových LED. To však neznamená, že daná SMD dioda poskytuje méně světla - celkový světelný tok je u těchto LED se stejným čipem stejný. Jediný rozdíl je ten, že u LED s optikou je světlo soustředěno do užšího vyzařovacího úhlu. Bližší informace Vám poskytnou datasheety SR-J4, ZGK a SYK. Písmeno „C“ u označení typů, např. ZGCK, SYCK, znamená čiré pouzdro (Clear).
 
Pokud byste měli zájem i o jiné typy, které nemá distributor skladem, neváhejte jej kontaktovat na adrese info@soselectronic.cz.
 


Základní vlastnosti a výhody:

 
  • univerzální LED s vysokou účinností
  • vysoká svítivost i při malých proudech
  • SMD i THT pouzdra
  • dostupné v různých barvách a verzích
 
 
 

Download a odkazy:

 
 
Hodnocení článku: