Jste zde

Vývoj nezastavíš. Elyt již není nejslabším článkem řetězce

Desítky let zkušeností ve vývoji a neustálém zlepšování technologií a materiálů umožňují Rubyconu nabídnout kondenzátory s parametry, které vyhoví i těm nejnáročnějším aplikacím.
 
Společnost Rubycon patří mezi přední světové výrobce kondenzátorů. V sortimentu naleznete kondenzátory hliníkové elektrolytické, polymerové a v neposlední řadě též superkapacitory. Elektrolytické prvky jsou nabízeny v provedení SMD, THT i Snap-In.
 
 
Vysoká životnost, velká kapacita v kompaktním pouzdře, vysoká odolnost proti zvlnění (ripple current) a v neposlední řadě nízká impedance – to vše splňují níže zmiňované novinky v podobě řad AX, HXG, LLE a MXH, které nyní blíže představíme.
 

 

Vysoké hodnoty ripple current se s malými rozměry nevylučují

 
Kondenzátory řady AX jsou díky svým parametrům vhodné pro zdrojové aplikace výstupního filtru tam, kde jsou kladeny vysoké nároky na rozměry zařízení. Tato řada nabízí rozměry pouzdra 6,3 x 7, 6,3 x 9, 8 x 9 a 8 x 10,8 mm pro napětí 6,3 ~ 10 V. Hodnoty ripple current 1 Arms může být dosaženo již pro kondenzátor s rozměry 6,3 x 7 mm při teplotě okolí 105 °C a frekvenci 100 kHz. Pro hodnotu 1,5 Arms je to pak rozměr 6,3 x 11 mm.
 
 
Řada AX má představitele i pro hodnoty napětí 400 V s využitím jako DC-Link kondenzátor u měničů napětí.
 
 

HXG: revoluce na způsob Snap-In

 
Před lety Rubycon slavil úspěch s řadou ZL, která u elektrolytických kondenzátorů umožnila výrazné snížení hodnoty ESR. Díky nasazení nové technologie pro dosažení nízkého ESR, nyní i v případě kondenzátorů pro vyšší hodnoty napětí, si mohou v Rubyconu připsat vítězství na poli kondenzátorů typu Snap-In. Při zachování rozměrů pouzdra má řada HXG o 40 % větší odolnost vůči zvlnění, v porovnání s předchůdci.
 
V situacích, kdy bylo pro dosažení dostatečně velké hodnoty ripple current nutné použít paralelní spojení většího počtu kondenzátorů, je možné díky HXG tento počet do jisté míry zredukovat.
 
 

Elektrolyt s životností až 20 000 hodin

 
Dalším zdokonalováním a inovacemi mohla společnost Rubycon, coby přední výrobce elektrolytických kondenzátorů s dlouhou životností, dosáhnout s novou řadou LLE doposud nejdelší zaručované životnosti hliníkových elektrolytických kondenzátorů. Tato série byla navržena především pro obvody obsahující DC-Link kondenzátor v LED aplikacích, kde například s rozměry 10 x 16 mm nabízí životnost 20 000 hodin při teplotě okolí 105 °C a plném zatížení.
 
 
Tato řada umožnila zcela jiný pohled na elektrolytické kondenzátory, na které bylo dříve pohlíženo jako na nejslabší článek v řetězci komponentů co do spolehlivosti. Řada LLE nabízí standardní napěťové hladiny 160 V, 200 V, 250 V, 400 V a také 450 V, kapacity pak v rozsahu od 1 μF až do 68 μF. Kromě modelů s rozměry od 6,3 x 11 mm až do 18 x 31,5 mm Rubycon dále nabízí pouzdra o rozměrech 8 x 9 mm a 10 x 9 mm pro aplikace s požadavkem na nízkou zastavěnou výšku.
 

 

MXH – elektrolytický kondenzátor na 500 V

 
Rubycon se hrdě hlásí ke své nebývale miniaturní sérii MXH v provedení na 500 V, která spadá do skupiny produktů typu Snap-In, resp. též součástek s dlouhou životností. Pokrývá zde rozsah kapacit od 56 μF (22 x 25 mm) až do 390 μF (35 x 50 mm). V rámci standardní nabídky je životnost 2 000 hodin, nicméně v individuálních případech je výrobce schopen garantovat až 3 000 hodin – stačí si jen říct.
 
Budou – li však požadavky Vašeho designu, pokud jde o hodnotu ripple current nebo o dobu životnosti, ještě přísnější, není nic jednoduššího než sestavit předpokládané zatěžovací profily, které distributor předá vývojovému oddělení v Rubyconu. Na jejich základě Vám budou schopni nabídnout kondenzátor přesně podle Vašich představ.
 
Další informace získáte u distributora, společnosti Codico GmbH (www.codico.com, e-mail: Petr.Rocek@codico.com ), případně přímo na stránkách výrobce http://www.rubycon.com/. Zde také směřujte veškeré své dotazy včetně požadavků na množstevní slevy či konzultaci atypických řešení.
 
Základní dokumentaci ke všem výše představeným sériím, aktuální ke dni vydání článku, si můžete stáhnout níže.

 

Přílohy: 
PřílohaVelikost
PDF icon ax.pdf67.39 KB
PDF icon hxg.pdf74.68 KB
PDF icon lle.pdf88.04 KB
PDF icon mxh.pdf75.09 KB
Hodnocení článku: