Jste zde

ZL8101: číslicové řízení napájení s pružností

Vestavěné autokompenzační postupy obvodu řízení napájení, tzv. Power Managementu, šetří vývojový čas a navyšují spolehlivost výsledného návrhu.
Intersil tento měsíc představil své nejnovější řešení číslicového řízení napájecích zdrojů, zahrnující automatickou kompenzaci spolu s adaptivními algoritmy pro optimalizaci výkonu, které pomáhají citelně navýšit účinnost prováděné konverze napájení. Struktura
 
ZL8101,
  • Adaptive Digital DC/DC PWM Controller with Auto Compensation,
 
zde vystupuje jako přizpůsobivý DC/DC kontrolér s pulsně – šířkovou modulací PWM a číslicovým řízením, podporující jednofázové návrhy s výstupními proudy až do 50 A. Navržen byl pro práci s vnějším integrovaným budičem výkonových MOSFETů (např. ZL1505) či součástkami typu DrMOS, zatímco podporuje paralelní zapojení s cílem sdílet proudy v případě většího počtu obvodů ZL8101.
 
 
Rovněž jej využijeme na pozici flexibilního „stavebního kamene“ u 12 V a také 5 V snižujících zdrojů s rozšířenými požadavky na rozměry, dosahovanou účinnost a také monitorování. Obvod využívá specializovaný a tudíž i optimalizovaný stavový automat pro generování přesných PWM pulsů a také patentově chráněné MCU, vyhrazené nastavení a optimalizačním postupům.
 
 

 

Základní vlastnosti ZL8101:

 
  • Navržen pro práci s budiči výkonových MOSFETů jako třeba ZL1505 či doublerem ISL6611A
  • Rozhraní PMBus umožňuje monitorování proudu, napětí a také teploty v reálném čase
  • PMBus zároveň zaručuje plné řízení a kontrolu nad činností zdroje napájení včetně jeho konfigurace
  • Většinu provozních vlastností lze nakonfigurovat jednoduchým přiřazením pinu / volbou příslušného rezistoru, příp. prostřednictvím sériového rozhraní SMBus™
 
 
 

Dostupnost a cena:

 
Obvod ZL8101 je dostupný již nyní a to v pouzdrech typu QFN-32 a s cenami, začínajícími při odběru 1 000 ks na $3.10.
 
 

 

Download a odkazy:

 

 

Hodnocení článku: