Jste zde

Navrhněte si kabel RS 232 dle přání

Dokumentace snad ke všem kabelům ohledne RS232 na internetu.

Rozhraní RS 232 je poměrně standardní a jednoznačně popsané. Přesto často narazíte na problém výroby kabelu, který vám nezbyl/přebyl/někdo zcizil/ vy jste chybil. Mnohokrát se mi stalo, že jsme odjeli kamsi cosi měřit, programovat nebo cokoli jiného a na místě se zjistilo že máme kabel k něčemu úplně  jinému, nebo žádný. Většinou jsem se pokoušel na místě s pomocí prográmku SYSMAN vytvořit potřebný kabel na koleně. Ne vždy to bylo vhodné řešení, někdy mi zjištění potřebného zapojení trvalo déle než by trvala cesta pro kabel..

Proto mne doslova nadchnul web, který najdete na adrese www.RS232.com. Autoři zde velmi jednoduchým scriptem obsluhují celkem rozsáhlou databázi konektorů a jejich zapojení.
Po příchodu na stránku si vyberete výrobce (vendor) dvou zařízení, která chcete spojit kabelem, na další stránce vyberete která zařízení od těchto výrobců spojujete a po odeslání se vám už zobrazí náčrt konektorů aby jste věděli, jak by měly vypadat a nad tím vyběhne tabulka s rozpisem pinů a směrem signál (co je vstup a co je výstup).  Ve značení je také uvedeno který signál je povinný, a který je spíš doporučovaný.

Už z názvu vyplývá že server obsluhuje databázi pouze RS232 konektorů, takže zapojení LPT tu nehledejte, ale i tak lze tuto stránku bez zaváhání označit jako velmi zajímavý projekt, který vám občas může ušetřit mnoho starostí…
 

Jan Řehák
Hodnocení článku: