Jste zde

Bluetooth stack nové generace od Bluegiga představen

Bluegiga oznámila dostupnost další generace iWRAPTM Bluetooth 3.0 stack, iWRAP5, pro své moduly Bluetooth Classic. Seznamte se s novinkami!
Aktuálně budeme moci využít nových propracovaných prvků, jako např. podpory iAP pro vývojáře příslušenství k zařízením od Applu, Hands-Free Profile v.1.6 spolu s kodekem Wide Band Speech, podporu Continua 1.5 pro Health Device Profile, stejně jako celou řadu dalších nových funkcí a vylepšení, zapracovaných se zcela jasným cílem: zjednodušit konektivitu prostřednictvím Bluetooth a to včetně související správy zařízení.
 
 
 
Jednou z významných vlastností se v rámci iWRAP5 stává podpora protokolu iAP, umožňující vývojářům navrhovat doplňky s rozhraním Bluetooth a schopností přistupovat k aplikacím pod operačním systémem iOS. V praxi pak bude taková implementace třeba znamenat možnost automatického stažení a také následného spuštění aplikace pro iOS, dojde – li k propojení daného příslušenství prostřednictvím rozhraní Bluetooth. iAP při své činnosti využívá autentizační koprocesor, připojený přes I2C (viz obr.). iWRAP5 rovněž nabídne bezproblémový přechod z profilu iAP na Bluetooth SPP. Vyvíjené systémy tak dokážou pracovat nejen se zařízeními s iOS od Applu, ale také těmi s podporou profilu SPP, jako jsou třeba telefony či tablety s Androidem.
 
 

iWRAP5 dále zavádí několik nových audio prvků, včetně Hands-Free Profile v.1.6 a kodeku Wide Band Speech, rovněž známého jako HD voice. Wide Band Speech pro tzv. hands-free spoje s využitím Bluetooth nabídne šířku pásma 16 kHz a výrazně tak zkvalitní dosahovanou kvalitu přenosu audia v aplikacích typu Siri od Apple i s jeho rozpoznáváním hlasu či Skype a telefonními hovory, realizovanými prostřednictvím Bluetooth. iWRAP5 kromě toho a volitelně též začleňuje kodek aptX® (CSR), zvýrazňující stereofonní přednes v aplikacích A2DP nebo pátou generaci algoritmu CVCTM pro potlačení šumu a zrušení akustické ozvěny u aplikací, používajících například sluchátkové sady / hands-free.
 
Bluetooth stack iWRAP5 od společnosti Bluegiga nabídne podporu Continua 1.5 pro Health Device Profile, podporu moderního profilu Bluetooth HID a také více než dvacítku dalších nových prvků a vylepšení s ohledem na řízení a správu bezdrátových zařízení i nezbytnou flexibilitu spojení. Vedle toho stack iWRAPTM rovněž podporuje dvanáct dalších profilů Bluetooth, včetně SPP, A2DP, AVRCP, MAP, PBAP, HFP, HID a OBEX, takže výrobci nejrůznějších doplňků nyní mohou vytvářet vskutku univerzální nástroje.

Nový firmware iWRAP5 je k dispozici pro klasické moduly Bluetooth WT12, WT11i, WT41 a WT32 od Bluegiga, přičemž do již existujících produktů jej lze zapracovat formou upgrade (získat nyní). Další informace o stacku iWRAP5 naleznete například v tomto dokumentu (PDF).
 
V případě zájmu kontaktujte distributora, společnost Macro Weil, která k široké řadě součástek, modulů a řešení z oblasti bezdrátové komunikace dále poskytuje vysoce odborné poradenství při řešení Vašich úkolů, nápadů a projektů, vytipování součástek nebo též dodání potřebné dokumentace.
 
Hodnocení článku: