Jste zde

XBee 868LP míří do Evropy, bude zde bojovat s interferencemi

XBee 868LP je vysokofrekvenčním (RF) modulem, navrženým přesně pro evropské podmínky. Jak již ostatně napovídá samotné označení, stává se jeho polem působnosti pásmo 868 MHz, ve kterém dostojí své pověsti špičkového nízkopříkonového prvku s vyváženou cenovou politikou a vynikající odolností vůči rušení.
Vf modul XBee 868LP s logem společnosti Digi lze provozovat ve spojitosti s chráněným DigiMesh® nebo též point-to-multipoint síťovým protokolem. Využívá přitom nízkopříkonový mikrokontrolér Energy Micro spolu s transceiverem ADF7023 od Analog Devices, čímž ve své třídě dosahuje maximální možné míry blokování nežádoucích interferencí. Pracovní pásmo modulu, využívajícího softwarově volitelného maskování kanálů, pokrývá oblast mezi 863 MHz a 870 MHz, takže jej můžeme „rozestavět“ hned v celé řadě zemí, nejen na našem kontinentu.
 
 
 
 

Robustní sada nástrojů má jméno iDigi Manager Pro

 
V této věci nelze nezmínit iDigi Manager Pro, prvek společný všem mobilním branám, směrovačům, zařízením a také součástkám společnosti Digi. Nabídne totiž robustní sadu nástrojů síťového managementu, včetně autentizace, správy konfigurací, účtů, asynchronních aktualizací či alertů, skupinových ale také individuálních aktualizací software, práce se síťovým úložištěm dat a v neposlední řadě též programování brány.
 
 
 
Hlavní smysl přitom spočívá ve zjednodušení správy jinak nepřeberného množství mobilních zařízení v daných sítích. Dostáváme tak prostor pro elegantní řešení konfigurace na dálku, upgrade, dozoru nebo též případného řešení potíží vzdálených systémů či vytvoření aplikací, které ve výsledku zvýší produktivitu, rychlost a konečně též celkovou účinnost konkrétního systému.
 
 

Kmitočtový sken ve zlomku vteřiny
 

XBee 868LP for Europe je rovněž vůbec prvním vf modulem, využívajícím oblast 868 MHz a okolních kmitočtů pro tzv. LBT + AFA, tj. Listen Before Talk a Adaptive Frequency Agility. V podstatě tím eliminuje nežádoucí interference, protože před zahájením jakéhokoliv přenosu nejprve „naslouchá“ místnímu rádiovému prostředí a poté, bude – li detekováno rušení, automaticky přepíná na nový kanál. Zmíněný sken kmitočtového pásma, který v této chvíli čeká na „posvěcení“ příslušného patentového úřadu, probíhá automaticky v řádu mikrosekund, aby tak neohrozil celkovou výkonnost systému.
 
Vývojový kit pro XBee 865 / 868LP
 
Sečteno a podtrženo, v případě vf modulu XBee 868LP dostáváme do rukou ucelené hardwarové a také softwarové řešení, připravené k okamžitému použití. Jednoduše použitelný RF konfigurační nástroj společnosti Digi, X-CTU, navíc pomůže zkrátit dobu vývoje z měsíců na nepoměrně kratší týdny, takže se Váš produkt dostane k zákazníkům mnohem rychleji.
 
Další informace k XBee® 868LP for Europe naleznete na stránkách výrobce zde, k RF modulům XBee obecně pak tady. Zaujaly Vás produkty Digi International? Potřebujete nasměrovat s jejich výběrem nebo si jen ujasnit fakta? Nic snazšího! Kontaktujte distributora, společnost MACRO WEIL.
Hodnocení článku: