Jste zde

USB obvody FTDI si rozumí i s Raspberry Pi

Společnost FTDI uvedla ovladače pro procesory ARM, zkompilované pro OS Linux, umožňující přistupovat k USB obvodům FTDI a rozšířit tak I/O porty v různých aplikacích s procesory ARM.
Stávající ovladače pro různé architektury procesorů a různé operační systémy se tak rozrostly o nový klon a dále rozšířily možnosti snadné implementace USB rozhraní s obvody FTDI do nejrůznějších zařízení, včetně populárního Raspberry Pi. Nové ovladače pro Linux jsou kompatibilní se všemi ARM procesory, podporujícími instrukční sadu V5. Můžete si je stáhnout na adrese http://www.ftdichip.com/Drivers/D2XX.htm.

Procesory ARM, poskytující velký výpočetní výkon při malé vlastní spotřebě, jsou dnes snad nejčastější volbou pro výkonné datové a multimediální aplikace. Pokud tedy máte aplikaci s procesory ARM, nebo ji právě vyvíjíte, možná oceníte i tuto možnost jednoduše přidat USB rozhraní do cílového zařízení.

V případě zájmu o jakýkoliv produkt FTDI kontaktujte distributora, společnost SOS electronic, na adrese info@soselectronic.cz.
 

 

Download a odkazy:

 
Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.