Jste zde

Co chystá INSYS na MSV2005

S produkty firmy INSYS Microelectronics se čtenáři HW serveru mohou na jeho stránkách resp. především na stránkách automatizace.HW.cz setkávat pravidelně. U příležitosti blížícího se 47. Mezinárodního strojírenského veletrhu, který se uskuteční od 3. do 7. října 2005 na brněnském výstavišti, jsme se zeptali jednatele společnosti INSYS MICROELECTRONICS CZ, s.r.o., Lubomíra Kuchynky, jak se mu daří prorazit a co od MSV očekává.

Dobrý den. Firmu INSYS již jistě není nutné našim čtenářům příliš představovat, nicméně přesto Vás o to požádám.

Dobrý den, naše firma se dlouhodobě zabývá návrhem a výrobou zařízení pro účely datové komunikace. Jedná se zejména o komunikační moduly – převodníky různých typů standardních sítí, jako je analogová pevná linka, digitální pevná linka (ISDN), GSM/GPRS/EDGE síť, Ethernet a WLAN, na standardní sériovou linku RS-232. Primární cílovou skupinou na trhu jsou zákazníci z průmyslové oblasti, konkrétně pak z oboru automatizační techniky. Modemy, které firma vyrábí, jsou ve velké míře nasazovány právě zde, pro účely dálkového monitoringu a ovládání různých řídicích automatů (PLC), měřicích systémů a elektronických zabezpečovacích systémů (EZS). INSYS MICROELECTRONICS CZ, s.r.o. sídlí v Plzni a je dceřinou společností INSYS MICROELECTRONICS GmbH z Regensburgu v Německu.

Oficiálně sice ještě česká pobočka nefunguje ani rok, ale již na loňském MSV byla firma INSYS k vidění.  Jak byste uplynulý rok zhodnotil?

Česká pobočka je oficiálně zapsána v obchodním rejstříku sice až od prosince minulého roku, ale činnost u nás zahájil INSYS již o něco dříve. Zúčastnili jsme se poprvé  MSV 2004, kde jsme prezentovali zejména modemy pro průmyslové použití, které jsou určeny pro montáž na DIN lištu do rozváděčů. V průběhu letošního roku se začal objevovat pozvolna i zájem o naše OEM moduly určené k integraci. Zdá se, že nejen koncoví uživatelé mají zájem o dáklový dohled a kontrolu nad jejich zařízeními, ale i výrobci pochopili nutnost nabízet tuto funkci již integrovanou v jejich výrobcích.

Jakým produktům z Vaší produkce s u nás daří nejlépe?

Zdá se, že největší úspěchy sklízí i nadále výrobky pro bezdrátovou komunikaci. Z hlediska zájmu jsou číslem jedna GSM/GPRS varianty přístrojů. Klasické prodloužení RS-232 prostřednictvím GSM sítě je velmi dobře použitelné kdekoliv. Může se jednat o sběr dat z parkovacích automatů, plynoměrů, elektroměrů, dopravní signalizace, výrobní linky apod. Ve všech zmíněných případech totiž vždy na místě nemusí být k dispozici pevná telefonní linka. GSM varianta je pak pochopitelně možným a také vhodným řešením. Velký úspěch měl náš modem INSYS GSM 4.1 se zvláštním firmwarem pro komunikaci s malým logickým modulem Siemens LOGO! Nově nabízené moduly WLAN pro provoz v bezdrátové síti se také velmi dobře uchytily a našly uplatnění v mnoha aplikacích nasich zákazníků. Je těžké vybrat absolutní jedničku. Zdá se, že největší úspěchy sklízí i nadále výrobky pro bezdrátovou komunikaci. Z hlediska zájmu jsou číslem jedna GSM/GPRS varianty přístrojů. Klasické prodloužení RS-232 prostřednictvím GSM sítě je velmi dobře použitelné kdekoliv. Může se jednat o sběr dat z parkovacích automatů, plynoměrů, elektroměrů, dopravní signalizace, výrobní linky apod. Ve všech zmíněných případech totiž vždy na místě nemusí být k dispozici pevná telefonní linka. GSM varianta je pak pochopitelně možným a také vhodným řešením. Velký úspěch měl náš modem INSYS GSM 4.1 se zvláštním firmwarem pro komunikaci s malým logickým modulem Siemens LOGO! Nově nabízené moduly WLAN pro provoz v bezdrátové síti se také velmi dobře uchytily a našly uplatnění v mnoha aplikacích nasich zákazníků. Je těžké vybrat absolutní jedničku.

A na jaké novinky se můžeme těšit v Brně v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu?

Na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu představíme naše nové moduly pro přenos dat přes GPRS síť. Tyto moduly umožňují využívat GPRS bez znalosti PPP. Jedná se o GPRS terminál, který se chová jako standardní modem a ovládá se pomocí AT příkazů. Toto zařízení disponuje přímo i ethernetovým rozhraním. Uplatnění modulů tohoto typu je velmi široké. Další novinkou budou jistě i naše WLAN terminály.

Co od své účasti na Mezinárodním strojírenském veletrhu očekáváte? Domníváte se, že mezi návštěvníky strojírenského veletrhu stoupá zájem o takové oblasti elektroniky, jakou se Vaše firma zabývá?

Od letošního veletrhu si slibujeme upevnění pozice na našem trhu a chceme laické i odborné veřejnosti prezentovat výše uvedené moduly. Zájem ze strany zákazníků jistě je, jen je třeba trochu osvěty, aby si každý dokázal vybrat správný typ komunikační technologie, který potřebuje. Za tímto účelem se naše firma stala partnerem konference M2M, která je součástí doprovodného programu strojírenského veletrhu a koná se 6. října od 14 hodin v konferenčním sále Morava. Budeme se  podílet na obsahu odborných přednášk a představíme tam některé naše výrobky pro bezdrátovou komunikaci.

Co byste v organizaci Mezinárodního strojírenského veletrhu nejvíce vyzdvihl a co Vám naopak nejvíce vadí?

K organizaci Mezinárodního strojírenského veletrhu nemám žádných zvláštních výhrad, tato akce bývá standardně dobře zajištěna. Možná snad bychom uvítali delší čas na přípravu a demontáž expozice, ale jistě si poradíme i se stávajícími podmínkami.

Děkuji za rozhovor

Vít Olmr
olmr@ HW.cz

DOWNLOAD & Odkazy

 

 

 

Hodnocení článku: