Jste zde

Fine Print - update

Firma singletrack uvedla verzi 3.6 utility FinePrint. Upřímně doporučuji upgradovat, rozhodně to stojí zato.

Nestává se příliš často, abychom na HW serveru dělali recenzi softwaru pro PC. Software který vám dnes představíme zato ale opravdu stojí. 

Pokud často tisknete PDF dokumenty, nebo jiné objemné fascikly o mnoha stranách, víte sami nejlépe, že mnohdy by stačila poloviční velikost stránky, protože ne vždy lze znadno zmenšit písmo i obrázky. Tento problém je nejzřetelnější právě u .PDF katalogových listů, které výrobci zároveň  používají pro tisk svých katalogů. Originální katalogy jsou však ve formátu A5, zatímco vy si je většinou musíte vytisknout na A4, protože volný program Acrobat Reader od firmy ADOBE neumí tisknout dvě stránky na stránku jednu.

Tento problém řeší utilita zvaná Fine Print. Jedná se o program, který se pod Windows "tváří" jako tiskárna, ale ve  skutečnosti umožňuje vytisknout na jednu A4-ku 1,2,4,8 stránek, které se tisknou zcela běžným způsobem. Využívá se zde faktu  že například po rozpůlení stránky A4 vzniknou dvě strany A5 nebo 4 strany A6. Ři tisku musíte tedy pouze vybrat jiný ovladač pro tiskárnu. 
U popisované verze 3.60 je doplněno mnoho rozšíření. Při tisku je možno vkládat firemní logo, je možné použít podtiskový rastr, stránky lze orámovat, doplnit nadpisem, datumem atd… 
 
 
  

Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že od té doby, co používám tento program, sebou tahám tenčí fascikl, spotřebuji méně papíru i toneru a informace jsou nadále perfektně čitelné. 

Čitelnost a ostrost písma je až zarážející. Program si evidentně  elektronicky zmenšuje fonty a nákresy výrazně chytřeji, než jenom vynecháváním bodů. Dokonce i když tisknete 8 stran na jednu A4-ku,  jsou písmena plně čitelná a časové diagramy také (používám HP Laser - 300 DPI). 

Novinkou oproti předchozí verzi je jakási podpora tisku oboustranných publikací. Pokud tedy chcete tisknout oboustranně, stačí použít tuto volbu a vytisknout celý fascikl, potom balík papírů obrátit a vytisknou zbytek na druhé  strany listů. 

Tento shareware stojí rozhodně za 30 $ což je cena registrace. Pokud však chcete program vyzkoušet, nic vám v tom nebrání, stačí si jej stáhnout a nainstalovat. Program není v trial-verzi nijak omezen, pouze do okraje stránky vypisuje že se jedná o neregistrovanou kopii. 
V ČR vám koupi programu zprostředkuje i server www.shareware.cz

Program si můžete stáhnou na HW serveru nebo na oficiálních WWW stránkách výrobce Single Track Software.
 

ZD Net - www.hotfiles.com - search for keywords: Fine Print
C|Net - www.shareware.com - search for keyword: fineprt.zip
Winsite - www.winsite.com

DOWNLOAD PROGRAMU z HW serveru: fineprint360.exe

Hodnocení článku: