Jste zde

Přehled článků Amatérského rádia AR-BASE

Program obsluhující databázi článků AR řady A a B, PE, KE, Stavebnice a konstrukce a Electus. V databázi je vždy název článku a ve kterém čísle na kterýchstranách jej najdete. Program je DOSový.

Dovoluji si vám představit aktualizovanou verzi programu AR-BASE. Kromě aktualizace databáze a trochu vylepšili i samotný program.

Obsahuje teď více než 2100 položek z časopisů vydávaných firmou Amaro s.r.o. Amatérské rádio řady A a B, Praktická elektronika, Konstrukční elektronika, Stavebnice a konstrukce a Electus.

  • Vylepšení programu spočívá ve zrychlení funkce "Filtr" a "Hledat". Ta je navíc vybavena volbou pro rozlišení velkých a malých písmen a diakritiky.
  • Editor záznamů byl doplněn o tlačítko "Zrušit". Je taktéž možné zrušit přidávání záznamu.
  • Další volbou v okně konfigurace programu je potvrzení změn databáze při ukončení programu (automatické uložení dat).Radioamatéři jistě ocení rychlost vyhledávání tématu oproti zdlouhavému listování ve stozích výtisků.

Vestavěný editor umožňuje jednoduché vkládání (funkce "Add") vlastních postřehů, nebo editaci ("Edit") již pořízených záznamů. Výsledkem funkce "Hledat" je seznam všech položek, obsahujících hledaný řetězec. Další způsob rychlého nalezení informací je "Filtr", který zobrazí všechny záznamy z udaného "období" V souvislosti s těmito funkcemi je doplněna opačná funkce, zobrazení celé databáze. Neméně potřebná je funkce "Cfg", kde se nastavují jména časopisů, dále je možné vypnout diakritiku v případě, že není v počítači instalována "čeština".
 

DOWNLOAD a odkazy


.
Hodnocení článku: