Jste zde

Nejspolehlivější paměť pro průmysl

Apacer nabízí dvě série průmyslových DRAM modulů, které používají plně testované čipy světových značek, poskytuje plnou technickou podporu s tříletou zárukou, ale i fixní rozpisky součástek či další zajímavé výhody. Je tvrzení v nadpise odvážné? 

DRAM čipy od renomovaných výrobců


Obě série používají plně testované DRAM čipy Samsung, Micron Group nebo SK Hynix. Série 75 používá čipy pro teploty od -40 až +95°C, 1% rezistory, kondenzátory pro teploty do +125°C a 30um zlacení plošek přímého konektoru.

Série 78 používá čipy pro teploty od 0 až +95°C, 5% rezistory, kondenzátory pro teploty do +85°C a 3um zlacení plošek přímého konektoru. 

100% spolehlivost
Apacer testuje všechny moduly. Testy zahrnují opakované restarty a vypnutí (power cycle test), test při maximální a minimální teplotě, test při teplotních cyklech mezi min. a max. teplotou, test odolnosti vůči vlhkosti a test odolnosti vůči vibracím/nárazu.

Fixní rozpiska součástek
Pro sérii 75 se vztahuje i na změnu revize čipu. Pokud výrobce čipu změní revizi, Apacer změní označení modulu. Pro sérii 78 je fixovaný výrobce, při změně revize čipu se označení modulu nemění.

Záruka a podpora
Záruka je 3 roky pro obě série. Apacer poskytuje plnou technickou podporu (FAE) a RMA proceduru.

Pravidla pro upozornění na změnu produktu (PCN) a ukončení výroby (EOL)
Apacer v předstihu zveřejňuje PCN nebo EOL oznámení. Pro více informací si prosím prohlédněte pravidla pro PCN a EOL

Průmyslový rozsah teplot

Průmyslový rozsah teplot je typicky definován jako rozsah teplot okolí od -40 až +85°C, ovšem teplotu okolí chápou různí lidé různě(What is ambient temperature, anyway, and why does it matter?).

Výrobci DRAM čipů, a Apacer také, používají vhodnější parametr - teplotu na povrchu čipu Tc, měřenou uprostřed horní strany čipu. Teď je všechno jasné, můžete přilepit snímače teploty na čipy, vložit modul do zařízení, udělat testy a verifikovat, zda zůstane Tc v povoleném rozsahu.

Je dobré si však uvědomit fakt, že obnovovací čas pro 85°C < Tc ≤ 95°C tREFI musí být 3,9us. Takové nastavení vyžaduje zákaznickou úpravu BIOS a může ovlivnit stabilitu systému. Je proto jednodušší navrhnout chlazení tak, aby Tc ≤ 85°C. V tomto případě postačuje standardní obnovovací čas tREFI=7,8us.

DRAM moduly Apacer pro embedded zařízení

V jednodeskových počítačích, průmyslových PC a panelových PC se nejčastěji používají SODIMM moduly. Průmyslové základní desky typicky používají DIMM moduly. Apacer je stále schopen poskytovat velmi staré DDR-266 moduly pro Pentium 4 a současně DDR4-2666 moduly pro nejnovější platformy Intel Purley a AMD EPYC.Apacer nabízí rovněž:

- moduly pro servery, pracovní stanice
- speciality jako moduly, kde jsou mezery mezi čipem a deskou plošných spojů vyplněny epoxidovou hmotou (underfilly), ochrana povrchu modulů vůči prachu a vlhkosti tenkou polymerovou vrstvou (Conform coating),
- moduly odolné vůči síře v ovzduší (anti-sulfuration),
- odolné moduly s dodatečným uchycením k plošnému spoji šroubky
- a 32 bitové SODIMM moduly pro ARM procesory.

Vybrané paměťové moduly série 75 a 78 jsme zařadili i do naší skladové nabídky, všechny ostatní produkty jsou dostupné na objednávku.

Pokud se zajímáte i o další produkty značky APACER nebo se potřebujete poradit, kontaktujte nás prosím na adrese apacer@soselectronic.com

Download a odkazy:

Hodnocení článku: