Jste zde

Není beruška jako beruška

SmatBug od TDK je hotová platforma pro vytváření inteligentních aplikací bez použití programování. Konfigurace integrovaných senzorů a vizualizace dat se provádí pomocí speciálního software, který je k dispozici zdarma. Naměřená data lze logovat do integrované 32GB SD karty nebo přenášet pomocí Wifi či Bluetooth do nadřazeného systému k hlubší analýze.

SmartBug od TDK je kompletní sestava, která obsahuje 6 osý MEM sensor, teplotní a tlakový sensor, ultrazvukový, magnetický sensor. Kromě plně vybaveného hardware jsou k dispozici softwarové algoritmy, které slouží pro zpracování naměřených dat. Součástí je také plná konfigurace jednotlivých senzorů a parametrů sloužící pro nastavení logování do integrované SD karty. Data je možné bezdrátově přenášet do nadřazeného systému pomocí BLE a Wifi modulu. Vše je integrováno do zajímavého designu ve tvaru berušky. K „Berušce“ lze připojit ultrazvukový senzor a vytvořit tak inteligentní aplikaci Time of Fly.

Data z každého senzoru jsou přístupná bez nutnosti jakéhokoli programování, pájení nebo dalších úprav. Stačí použít software SmartBug, který slouží ke konfiguraci jednotlivých senzorů a vizualizaci naměřených dat.

Integrované hardwarové komponenty

Aplikace:

Díky integrovaným senzorům a softwarovým funkcím lze rychle postavit inteligentní aplikace typu monitoringu zařízení proti krádeži, monitoring otevření dveří s přesností 3°, HVAC funkce, bezdrátové ovladače typu Air Mouse a mnoho další. Data a výstupy SmartBug lze snadno vizualizovat, streamovat a zaznamenávat v aplikaci Windows 10 - SmartBug. Tato aplikace je k dispozici zdarma v Microsoft Storu.

Softwarové funkce a výhody

Softwarové funkce jsou přístupné z aplikace SmartBug Windows 10. Každá funkce nabízí vizualizaci výstupu i ukládání dat z více senzorů:

  • Data senzoru: Streamování a ukládání surových dat ze senzoru s konfigurovatelnými FSR a ODR.
  • Sloučení senzorů: Získání přesné orientace zařízení díky pokročilé kalibraci 6osého a 9osého senzoru. Umožňuje ukládání různých hodnot např. Quaternion, Yaw, Pitch a Roll.
  • Inteligentní zámek dveří: 6osá IMU detekuje, zda jsou dveře otevřené nebo zavřené (s přesností < 3°). Ukládání úhlu a jednotlivých stavů - otevření / zavření dveří.
  • Monitorování majetku: 6osý IMU, snímač tlaku, magnetometr, snímač teploty a vlhkosti. Lze nastavit prahové hodnoty a v případě překročení se vyšle alarm. Je schopen detekovat volný pád, náraz, změnu magnetického pole a další. Vše je možné logovat pro případnou hlubší analýzu.
  • HVAC: Dva tlakové senzory přesně měří tlak a zobrazuje výstrahy na základě prahových hodnot ΔP. Samozřejmostí je logování naměřených hodnot.
  • Air Mouse: 6osý IMU je schopen dokonale identifikovat jednotlivé pohyby ovladače.
  • Výstupy APEX: 6osý IMU poskytuje výstupy Tap, Tilt, Raise to Wake, Pedometer, WOM.
  • Aktualizace firmwaru Over the Air (OTA): Upgrade firmwaru na SmartBug vzduchem.
  • Konektivita: Bluetooth Low Energy (BLE), USB, WiFi, SD karta

 

Více informací na https://invensense.tdk.com/smartbug/

 

Přílohy: 
Hodnocení článku: