Jste zde

NI vylepšuje Hardware-in-the-Loop software pro testování moderních vozidel

Nový software NI VeriStand usnadňuje stavbu a integraci systémů HIL a pomáhá zvládat rostoucí složitost softwaru v moderních vozidlech. Ten mohou používat návrháři a testeři vestavných systémů pro vývoj testovacích systémů typu hardware-in-the-loop (HIL).

Technici se v dnešní době potýkají s neustále se zkracujícími termíny, stejně jako s častými změnami požadavků, které vyplývají z integrace nových technologií. VeriStand a systémy HIL od NI představují nejotevřenější platformu s možností přizpůsobení na míru, která je dostupná na trhu, a pomáhají tak firmám reagovat na měnící se požadavky a připravit jejich testovací systémy na budoucnost.

Technici mohou snadno využít toho, že je software VeriStand okamžitě připraven k používání a urychlit tak vývoj testovacích systémů reálného času. Zároveň se mohou snadno vypořádat s rostoucí komplexitou softwaru pro vestavné systémy, která je dána tím, jak se vestavné řídicí systémy stávají běžnými pro technologie jako například pokročilé asistenční systémy pro řidiče (ADAS), automobilové radary či systémy fly-by-wire. Uživatelé mají možnost:

  • Nakonfigurovat engine reálného času tak, aby prováděl úkoly jako jsou simulace v reálném čase, generování výstupů či vysokorychlostní sběr dat na měřených i vypočítaných kanálech.
  • Rozšiřovat systém a upravovat jej na míru s pomocí softwaru LabVIEW nebo široké škály vývojových prostředí.
  • Vytvářet rychle profesionální uživatelská rozhraní, která zahrnují nástroje pro charakterizaci simulačního modelu, záznam dat a monitoring alarmů. Kompletně přepracovaný správce uživatelských rozhraní pomáhá dosáhnout maximální efektivity při vývoji a spouštění testů v reálném čase.

„Tato verze systému NI VeriStand vylepšuje testovací platformu reálného času a pomáhá snižovat rizika a náklady při testování vestavného softwaru pro široké spektrum aplikací,“ řekl Chad Chesney, více prezident pro sběr dat a vestavné systémy v NI. „Díky otevřenosti softwarově orientovaného přístupu mohou uživatelé řešit rychle se rozvíjející požadavky na testování pro HIL systémy jak dnes, tak i v budoucnu.“

NI VeriStand kombinuje simulace v reálném čase, sběr dat, komunikační protokoly a řízení ve společné platformě pro nejucelenější HIL testovací software, jaký je dnes na trhu dostupný. Software nyní podporuje standardní API ASAM XIL a lze jej dále rozšiřovat o podporu technologií, jako jsou FPGA, VF a strojové vidění. Uživatelé mohou integrovat simulační prostředí jako například IPG Carmaker určený pro testování řídicích jednotek podporujících nejnovější trendy v oblasti pokročilých asistenčních systémů a autonomních vozidel.


Více informací o systémech NI VeriStand a NI HIL naleznete na stránkách www.ni.com/veristand a www.hil-ni.com.

 

Hodnocení článku: