Platforma SimpleLink byla od začátku koncipována tak, aby pokrývala konektivitu bezdrátových sítí. K WiFi a Bluetooth tak postupně přibývaly různé sub 1GHz technologie včetně Bluetooth Low Energy a rodiny IEEE 802.155.4, tedy ZigBee, Thread, WirelessHart nebo MiWi. Vývoj průmyslových aplikací ale ukazuje, že bez drátů je obtížné garantovat rychlý a spolehlivý přenos velkých objemů dat. TI proto výčet rozhraní rozšiřuje o Ethernet.
Ačkoli všechny předchozí modely MCU řady SimpleLink vycházejí z řady wireless MCU, označované CC, nový model patří do rodiny MSP 430, konkrétně MSP 432. Je to logické, protože nový mikrokontrolér žádné bezdrátové rozhraní nemá. MSP 432, postavený na 120 MHz jádru ARM Cortex integruje ethernetové vrstvy MAC a PHY a řadu bezpečnostních funkcí. Vedle toho disponuje rozhraními USB a CAN. Ačkoli by se mohlo zdát, že volba jiné řady procesoru přinese softwarové problémy, Ti ujišťuje, že SimpleLink bude mít nadále 100% kompatibilitu kódu.
Propojením obou řad mikrokontrolérů se zvyšuje škálovatelnost řešení. MSP 430, od počátku určený zejména pro chytré senzory, si navíc vybudoval silnou pozici v průmyslových aplikacích. Právě senzorika s propojením do cloudových služeb patří k hlavním cílovým segmentům TI. Od MSP432 se očekává, že pro řadu aplikací bude hostitelským procesorem, který dalším jednotkám poskytne ethernetovou konektivitu a umožní jim rychle a spolehlivě odesílat velké objemy dat do cloudových aplikací.