BeagleBone AI je dobrým příkladem, jak přistupovat k otázce umělé inteligence a segmentaci trhu. Nedávno ohlášená deska se strefuje mezi BeagleBoard X15 a Beaglebone Black, se kterým je mimochodem mechanicky kompatibilní. Jako obvykle bude deska postavena na TI procesoru rodiny Sitara. Model AM5729 kromě výpočetního výkonu (2xARM Cortex A15 + 2x C66x DSP) nabídne čtyři EVE (embedded-vision-engine) jádra a řadu předinstalovaných nástrojů na API Open Cl.
Cílovým trhem jsou kromě tradičních domácích aplikací také komerční a průmyslové systémy. Průmyslové systémy v řadě případů dávají přednost autonomním subsystémům s drobnou, ale spolehlivou umělou inteligencí před centrálním zpracováním velkých dat.
Vlastnosti:
- BeagleBone Black kompatibilita
- TI AM5729 procesor - 4 real-time programovatelné subsystémy a 4 jádra EVE
- 1GB RAM, 16GB on-board eMMC flash paměti
- USB type-C pro napájení a přenos dat (5,000 Mbps); USB type-A hostitel
- Gigabit Ethernet, 2.4/5GHz WiFi, Bluetooth
- microHDMI
- Softwarové nástroje
BeagleBone Ai je tak v podstatě redukovanou verzí BeagleBoard X15. Méně portů USB 3.0, chybějící SATA, PCIe, menší RAM a pouze jeden Ethernetový port umožní nabídnout desku s podobným výkonem, ale s poloviční cenou, která bude okolo 100 USD. Pokud přičteme obvyklé výhody BeagleBoardů, tedy 100% podporu Linuxu, rozsáhlé knihovny a fungující softwarové nástroje, je poměr cena/výkon velmi zajímavý.