Jste zde

Energie pod drobnohledem i čistá automatizace. Obsah seminářů nyní na webu

Firmy, které při svém strategickém plánování optimalizují nebo zefektivňují využití energie, snižují své provozní náklady již v řádu několika měsíců a získávají tak významnou konkurenční výhodu. Marné není ani spojení identifikace s tzv. rozšířenou realitou.
Efektivnímu nakládání s energií by se měly přednostně věnovat společnosti, na jejichž výrobních nákladech se náklady na energii podílejí více než 3 %. Týká se to tedy i mnoha malých a středních firem.
 
Zvyšování energetické účinnosti – efekt pro všechny, využití tepla z průmyslových a jiných procesů nebo vliv kvality elektřiny na energetickou bilanci – to byly jen některé z bodů programu semináře Efektivní nakládání s energiemi v průmyslové výrobě
 
  • Prezentace jednotlivých přednášejících jsou nyní k dispozici zde

Efektivním zacházením s energiemi v průmyslu lze v krátkém časovém horizontu ušetřit asi 10 % energie, dalších 15 % je možné uspořit v dlouhodobých mezioborových projektech. Návratnost investice do energetické účinnosti a dalších procesů je přitom velmi rychlá, opatření se často amortizují během prvních tří let.

Spektrum opatření sahá od jednoduchých konstrukcí zajišťovaných vlastními silami až po komplexní projekty energetické efektivnosti, jejichž realizace vyžaduje pomocnou ruku, obvykle od společností poskytujících energetické či poradenské služby.
 
V duchu energetické šetrnosti se ostatně nesl celý seminář s názvem Efektivní nakládání s energiemi v průmyslové výrobě, osmý v řadě ze seriálu Energie pro budoucnost. 11. září 2012 jej uspořádalo nakladatelství FCC PUBLIC jako součást oficiálního doprovodného programu 54. mezinárodního strojírenského veletrhu.
 

 

Sejměte budovu hotelu, nejlépe mobilem

 
Ve středu 12. září 2012 se pak v Brně v rámci doprovodného programu téhož veletrhu konal seminář o Automatizaci výrobních, montážních a balicích linek. V půldenním programu si zhruba čtyřicet posluchačů vyslechlo přednášky nejen o „čisté“ automatizaci, ale také o simulaci výrobních linek, vyhodnocení jejich efektivity nebo systémech pro automatizovanou kontrolu výroby. HW server na akci pozýval článkem Automatizace výrobních, montážních a balicích linek v průmyslové výrobě.

  • Prezentace přednášek aktuálně naleznete zde

Ing. Filip Beneš z VŠB TU v Ostravě měl např. přednášku na téma identifikace v průmyslu. Posluchače zaujaly zejména možnosti spojení identifikace s tzv. rozšířenou realitou, které se může uplatnit nejen v průmyslové praxi, řekněme při montáži nebo servisu výrobních strojů a zařízení, ale v budoucnu i v běžném životě, kdy např. cestující sejme mobilním telefonem budovu hotelu a na displeji se mu zobrazí jméno hotelu, obsazení pokojů a cena za ubytování. Zajímavostí je, že v tomto případě nemusí být na budově hotelu umístěn žádný identifikační prvek, protože svým identifikátorem se stává objekt samotný.
 
Zdroj: FCC PUBLIC
Hodnocení článku: