Jste zde

Nová rodina modulů LPWA s funkcí GNSS

Společnost QUECTEL uvádí na trh novou rodinu modulů LPWA (Multi-Mode Low Power Wide Area) založených na čipu QUALCOMM 9205 LTE IoT. Jedná se o moduly BG95 a BG77, které mají implementovány bezpečnostní hardwarové funkce a jsou kompatibilní s předchozími modely.

BG95 a BG77 jsou řady modulů LTE Cat M1 / ​​Cat NB2 / EGPRS s integrovanou funkcí GNSS. Jsou plně kompatibilní s 3GPP Rel. 14 a nabízí maximální přenosovou rychlost 375Kbps downlink a 1,12Mbps uplink. Mají ultra-nízkou spotřebu energie díky využití integrované paměti RAM / flash a procesoru ARM Cortex A7 podporujícího technologii ThreadX. Ve srovnání s předchůdcem dosahuje až 70% snížení spotřeby v PSM módu a 85% snížení proudu eDRX.

BG95 je vyroben ve stejném pouzdře jako jeho předchůdce BG96.  Kompatibilita softwarového rozhraní API umožňuje bezproblémovou migraci pro všechny zákazníky, kteří již mají své řešení postaveno na modulu BG96. Důležitou informací je, že modul BG96 bude i nadále dodáván a podporován. BG95 je kompatibilní s moduly Quectel LTE EG91 / EG95, LPWA modulem BG96 a BC95, modulem UMTS / HSPA UG95 / UG96 a modulem GSM / GPRS M95.

Novinkou u modulů BG95 a BG77 je integrace Cortex A7 TrustZone.  Známý systém od ARM zvyšuje bezpečnost celé aplikace, kde jsou moduly použity. Obsahuje komplexní sadu bezpečnostních funkcí založených na hardwaru, včetně bezpečného spouštění, bezpečného ladění, zabezpečeného systému souborů a zabezpečení klíčů.

Vlastnosti:

  • LTE Cat M1 / ​​Cat NB2 / EGPRS modul s ultra-nízkou spotřebou
  • Kompaktní SMT technologie je ideální pro aplikace s omezeným a úzkým prostorem
  • Snadná migrace z modulů Quectel GSM / GPRS, UMTS / HSPA a LTE
  • Super tenký profil v pouzdru LGA
  • Integrovaná RAM a Flash paměť
  • Komplexní sada hardwarových bezpečnostních funkcí
  • Urychlení vývoje: referenční návrhy, vývojové nástroje a včasná technická podpora zkrátí čas potřebný pro návrh a vývoj

Modul BG95 má rozměry 23,6 mm × 19,9 mm × 2, zatímco modul BG77 má rozměry 15,0 mm × 14,0 mm × 2,3 mm a je ideální pro aplikace s omezenou velikostí, jako jsou nositelná zařízení. Podporuje také Cat M1 / ​​Cat NB2 / GNSS.

Bohatá sada internetových protokolů, standardní rozhraní (USB / UART / I2C / STATUS) a bohaté funkce (ovladače USB pro Windows 7/8 / 8.1 / 10, Linux a Android) rozšiřují použitelnost modulu na širokou škálu aplikací M2M, jako jsou bezdrátové POS, smart měřicí stanice, sledovací a nositelná zařízení atd. Nabízí funkci VoLTE, která z nich dělá ideální volbu pro lehký hlasový terminál, nouzové tlačítkové zařízení. Jednoduše řečeno pro zařízení, které zavolají včasnou pomoc.

Více informací naleznete na:

Pro více informací kontaktujte distributora Codico (www.codico.com):  Petr.Rocek@codico.com. Zde také můžete směřovat veškeré své dotazy.

Hodnocení článku: