Jste zde

16kanálový budič LED: PWM, korekce i diagnostika

Nabídka společnosti austriamicrosystems se rozrůstá o propracovaný budič LED s označením AS1121.

V austriamicrosystems představili integrovaný obvod

 
  • AS1121,
  • 16-Channel LED Driver with Dot Correction and Greyscale PWM,
 
jinak také 16kanálový budič LED (30 V, 40 mA) s 12bitovou pulsně šířkovou modulací (Pulse Width Modulation, PWM), bodovou korekcí a diagnostikou. Díky 30 V napájecímu napětí pro LED mohou obvody AS1121 ve srovnání s jinými strukturami snižovat počet podpůrných vnějších součástek a být tudíž napájeny přímo z 24 V nebo ještě vyššího zdroje. Budič LED byl navržen tak, aby splňoval požadavky, kladené na špičkové video – plochy s prvotřídní obrazovou kvalitou. Také jej můžeme využít k řízení podsvětlení s LED u monitorů nebo TV, případně ke generování okolních světelných vzorů. Nechybí zde ani 6bitová bodová korekce pro plnobarevné displeje, složené z LED, např. zobrazovací panely na stadiónech, venkovní i vnitřní displeje, zobrazovací jednotky ve veřejných dopravních prostředcích, pouliční ukazatele či video zdi s LED.
 
 
Integrovaným obvodem AS1121 rozumíme 16kanálový budič LED s konstantní velikostí odtékajícího proudu. Každý ze 16 kanálů lze samostatně nastavit, hovoříme o PWM řízení jasu (greyscale, 4 096 kroků, 10 MHz), příp. konstantní velikosti odtékajícího proudu pro bodovou korekci (64 kroků). Obvody bodové korekce upravují charakteristické rozdíly jasu LED každého kanálu. K PWM a také ke korekci lze přistupovat prostřednictvím sériového rozhraní, kompatibilního s SPI. Maximální velikost proudu všech 16 kanálů definujeme jediným vnějším rezistorem. Detekce rozpojené LED signalizuje přerušenou nebo také nezapojenou LED na jednom nebo více výstupech. Mezi další významné části řadíme signalizaci překročení teploty a také pin power-down, se kterým necháme integrovaný budič LED AS1121 vstoupit do režimu standby s proudovým odběrem 40 nA.
 
 
Integrovaný, 16kanálový budič LED AS1121 z dílny austriamicrosystems rovněž nabízí prvek v podobě omezení rušení, takže bude možné jednoduše zapracovat i citlivé aplikace. Abychom dále mohli předcházet špičkovým nárazovým odběrům, máme zde k dispozici řízení výstupního zpoždění, párované po 4 kanálech. Takto řízené zpoždění podporuje udržení nejlepší obrazové kvality a to i v případě těch nejkratších cyklů pulsně šířkové modulace, zatímco potlačuje proudové špičky, které v některých případech stojí za slyšitelným rušením na kondenzátorech. V případě zapojení s mimořádnou citlivostí vůči EMI lze továrně definovat i náběžné a sestupné časy.
 
Rene Wutte, marketingový manažer osvětlovacích produktů ve společnosti austriamicrosystems, to vyjádřil takto:
„Špičková kvalita displejů umožňuje dosahovat maximální hloubky barev a také jasu, vysokých obnovovacích kmitočtů i prvotřídního kontrastního poměru, chceme – li panely provozovat venku, zejména pak na plném slunci. Velmi důležitým faktorem pro optimalizaci nákladů na údržbu a také k zajištění špičkové obrazové kvality se dále stává i detekce selhání LED. Budič displejů s LED, AS1121, podporuje dosažení všech těchto požadavků s vynikajícím poměrem ceny vůči výkonu.“
 
Příklad kaskádního řazení obvodů
 

Dostupnost a cena:

Při odběru 1 000 ks vychází jeden obvod na $1.20. Nechybí ani demonstrační board.
 
Struktury AS1121 jsou kompatibilní s předchozími obvody AS1112, přičemž je lze využívat se stejným softwarem. Celek najdeme ve 32pinových pouzdrech typu TQFN o rozměrech 5 mm x 5 mm. Napájecí napětí je 3,3 V a rozsah okolních teplot pokrývá oblast od -40 °C až do + 85 °C.
 

Download a odkazy:

 
Hodnocení článku: