Jste zde

Nová paterčata SAM9: Místo SDRAM raději prosím DDR2

Společnost Atmel rozšiřuje svou rodinu mikrokontrolérů SAM9, vycházejících z ARM926, o pět dalších členů, tj. SAM9G15, SAM9G25, SAM9G35, SAM9X25 a SAM9X35. Pojďte se podívat, co vše vývojářům nabízí a zároveň přijměte i pozvánku na hodinové on - line školení!

Společnost Atmel v těchto dnech představuje pětici nových výpočetních struktur z rodiny obvodů SAM9, založených na ARM926. Mikrokontroléry odráží náročné potřeby aplikací pro 

  • průmyslové ovládání či řízení budov,
  • HVAC,
  • terminály POS (Point of Sale),
  • tiskárny a zdravotnická zařízení,
  • inteligentní sítě s datovými koncentrátory,
  • rozhraní HMI (Human Machine Interface) nebo také
  • oblast trhu, zaměřenou na M2M (machine-to-machine).
 
Novinky v podobě struktur SAM9G15, SAM9G25, SAM9G35, SAM9X25 a SAM9X35 vhodně rozšiřují firemní nabídku mikrokontrolérů Atmel s jádrem ARM o podporu klíčových technologií, vyžadovaných moderními aplikacemi. Jedná se zejména o efektivní přechod od SDRAM směrem k pamětem typu DDR2, podporu NAND Flash spolu s 24bitovým systémem ECC a další komunikační kanály včetně duálního Ethernetu 10/100, duální CAN nebo až tří portů USB pro nejrůznější vývojové požadavky. Atmel zároveň spojuje své síly se společností Conexant aby tak bylo možné na nových mikrokontrolérech SAM9 implementovat soft modemy a snížit přitom počet vnějších součástek. Pět nových MCU pracuje až na 400 MHz, zatímco jádro včetně nezbytných periférií na svém maximálním výkonu spotřebují pouze 100 mW.
 
 
 
Živý hodinový webinar nazvaný „Technical Introduction to the New Atmel ARM926-based SAM9G15/G25/G35/X25/X35“ je naplánován na 20. září 2011 a jeho osmou hodinu ranní pacifického času. Registraci provádějte kliknutím na grafiku níže.
 
 
 
Struktury SAM9 od Atmelu také pamatují na důmyslný kontrolér pro grafické LCD panely s hardwarovou akcelerací pro realizaci moderních uživatelských rozhraní v průmyslových aplikacích, ale nejen v nich. Vylepšený kontrolér pro LCD totiž nabízí funkce overlay, alpha blending, image scaling, otáčení nebo konverze barevného prostoru a umožňuje tak vyvíjet ještě intuitivnější rozhraní, která navíc dokážou odlehčit CPU. „Atmel opět rozšiřuje svou nabídku 32bitových mikrokontrolérů s jádrem ARM, kterými chce podpořit různorodé požadavky našich zákazníků“, říká Jacko Wilbrink, který je za produkty ARM ve společnosti Atmel z pozice ředitele odpovědný. „Nové obvody SAM9 vystupují jako ideální host procesory pro aplikace, vyžadující podporu ze strany DDR2 a NAND Flash, výrazné spojení drátových i bezdrátových komunikačních rozhraní a také rozšířenou podporu pro LCD panely, zajišťující odpovídající uživatelské prostředí, poplatné naší době. V oblasti 32bitových mikrokontrolérů hrajeme „první housle“ a abychom mohli i v budoucnu naplňovat očekávání našich zákazníků, budeme stále přicházet s inovačními produkty.“
 
 

Dostupnost a cena:

Obvody SAM9G15, SAM9G25, SAM9G35, SAM9X25 a SAM9X35 jsou dostupné již nyní a to ve 217vývodovém provedení pouzdra typu BGA (0,8 mm ball pitch). SAM9G25 lze získat i s 247 vývody pouzdra BGA (0,5 mm ball pitch). Při odběru 1 000 ks vychází jeden obvod již na $6.10.

Download a odkazy:

Hodnocení článku: