Jste zde

Dotkněte se země s budičem LTC6360

Linear Technology představuje vysokorychlostní zesilovací strukturu – budič s minimálním šumem a schopností dosahovat na svém výstupu při napájení z jednoduchého zdroje +5 V skutečné nulové úrovně.

Společnost Linear Technology představila integrovaný obvod 

  • LTC6360,
  • Very Low Noise Single-Ended SAR ADC Driver with True Zero Output,
 
tj. vysokorychlostní zesilovací strukturu s minimálním šumem a schopností dosahovat na svém výstupu při napájení z jednoduchého zdroje +5 V skutečné nulové úrovně při současném zachování vysoké míry linearity. Za vše může vestavěná nábojová pumpa s mimořádně nízkou hladinou rušení, zajišťující interní záporné napájení, díky kterému se tak obejdeme bez potřeby klasického záporného zdroje. Porovnáme – li dosahované výsledky s běžnými zesilovači, opatřenými výstupy typu rail – to – rail a napájenými z jednoduchého zdroje, které se k samotné zemi s užitečným signálem jen přibližují, můžeme s obvodem LTC6360 dosáhnout větší linearity a také lepšího dynamického rozsahu v aplikacích, těžících z poctivého rozkmitu výstupního signálu až k nulové úrovni.
 
 
 
Za vše může vestavěná nábojová pumpa s mimořádně nízkou hladinou rušení, zajišťující interní záporné napájení, díky kterému se obejdeme bez potřeby klasického záporného zdroje
 
 
Struktura LTC6360 dosahuje mimořádné přesnosti, se kterou si „může troufnout“ i na buzení 16 a 18bitových A/D převodníků s postupnou aproximací (SAR, Successive Approximation Register). Vstupní napěťový offset svou velikostí nepřekračuje maximální úroveň 250 μV, zatímco šum definujeme pouhými 2,3 nV/√Hz. V případě 16bitového rozlišení se obvod ustálí za 150 ns, přičemž jeho šířka pásma BW činí 250 MHz (uzavřená smyčka, pokles -3 dB) a harmonické zkreslení (HD2 / HD3) vychází pro fIN = 40 kHz na -103 dBc / -109 dBc. Protože bude obvod LTC6360 stabilní i při jednotkovém zesílení, může být zapojen jako buffer, se kterým tak dosáhneme na nejnižší úroveň výstupního šumu. Výstup byl navržen tak, aby mohl budit filtrační síť, složenou ze sériového rezistoru o velikosti 10 Ω a kondenzátoru s kapacitou 330 pF, třebaže se nebude „bránit“ ani větším zatěžovacím kapacitám.
 
 
LTC6360 dostaneme v 8vývodových pouzdrech typu MSOP a DFN s plnou komerční (0 °C až +70 °C), průmyslovou (-40 °C až +85 °C) nebo také rozšířenou (-40 °C až +125 °C) teplotní působností.
 
 

Základní vlastnosti LTC6360:

  • Rozkmit výstupního napětí až ke skutečné nule a to i při jednoduchém napájení
  • Hustota šumu 2,3 nV/√Hz
  • Rychlé ustálení za 150 ns (16 bitů, krok 4 V)
  • SNR 110 dB (šířka pásma 3 MHz)
  • Malé zkreslení, HD2 = –103 dBc a HD3 = –109 dBc pro výstup 4 VP-P (40 kHz)
  • Napěťový offset 250 μV max.
  • Pouzdra typu DFN a MSOP s osmi vývody

Dostupnost a cena:

LTC6360 lze při odběru 1 000 ks pořídit již za $2.19.

Download a odkazy:

Hodnocení článku: