Jste zde

Mikrokontroléry řady Kinetis – od K10 až po K60 (2. část)

Je známo, že společnost Freescale nabízí početnou a zejména silnou rodinu 32bitových MCU Kinetis s bohatě vybavenými perifériemi, vycházející z nového jádra ARM® Cortex™-M4. Na hw.cz proto nyní přibližujeme aktuální nabídku včetně dostupných možností pro vývojáře.

 

 

Rodina obvodů Kinetis K40

 
 
Rodina MCU Kinetis K40 je pinově, softwarově a také periférně kompatibilní s výchozími mikrokontroléry řady K10, zatímco přidává Full-speed USB 2.0 On-The-Go, podpůrný optimalizační blok USB Charger Detect v sekci komunikace a rovněž i flexibilní kontrolér pro LCD s podporou až 320 segmentů. Pokud jde o paměťový prostor, pohybujeme se od 64 KB Flash v rámci 64vývodového pouzdra typu QFN až po 512 KB (144MAPBGA). Jako přídavek ani zde nechybí bohatě vybavené periferní systémy – analogové, komunikační, časovací i řídicí struktury, např. až dva vysokorychlostní A/D převodníky s 16bitovým (konfigurovatelným) rozlišením, až dva 12bitové D/A převodníky, např. pro generování průběhů v audio aplikacích, tři komparátory, dva zesilovače s programovatelným zesílením (x64), napěťová reference aj.
 
 
 
Termostat jako příklad aplikace s MCU Kinetis řady K40
 

 
Další informace o řadě K40 (Kinetis K40 Low-Power MCU with USB and Segment LCD) naleznete ZDE
 
 

Rodina obvodů Kinetis K50

 
 
MCU řady K50 jsou pinově, periférně a také softwarově kompatibilní s dalšími mikrokontroléry Kinetis, přičemž vývojářům nabídnou blok Analog Measurement Engine, složený z integrovaných operačních a také transimpedančních zesilovačů spolu s moduly ADC a DAC s vysokým rozlišením. Ve výbavě dále následuje IEEE® 1588 Ethernet a hardwarové kódování, Full-speed USB 2.0 On-The-Go spolu s podpůrným optimalizačním blokem USB Charger Detect a také flexibilním kontrolérem pro LCD s podporou až 320 segmentů. Začínáme se 128 KB paměti Flash (64vývodová pouzdra typu QFN) a pokračujeme až na 512 KB (144vývodové pouzdro typu MAPBGA).
 
 
 

 
Další informace o řadě K50 (Kinetis K50 with integrated measurement engine, Ethernet and LCD) naleznete ZDE.
 

Rodina obvodů Kinetis K60

 
 
Rodina MCU Kinetis K60 nabídne IEEE 1588 Ethernet, Full a High-speed USB 2.0 On-The-Go, blok USB Charger Detect, hardwarové kódování a také možnost detekce – tamper. Pokud jde o paměť Flash, lze vybírat od 256 KB (100vývodové pouzdro typu LQFP) až do 1 MB v rámci 256vývodového pouzdra typu MAPBGA s bohatou periférní výbavou. Rovněž zde zmiňujeme volitelnou jednotku FPU (Floating Point Unit), NAND Flash kontrolér a DRAM kontrolér.
 

 
 
 

 
Další informace o řadě K60 (Kinetis K60 Low-Power MCU with Ethernet and Security) naleznete ZDE.
 

Download a odkazy:

 
Hodnocení článku: