Jste zde

ISL9768x: O proudové shodě a rovnoměrném podsvětlení

Kompaktní integrované budiče LED ISL97682/3/4 až s 90 procentní účinností nabídnou vynikající shodu mezi jednotlivými kanály a také odpovídající přesnost pro koncové aplikace podsvětlení.

Nejnovější budiče LED z výrobní linky společnosti Intersil zajistí vynikající proudovou shodu mezi jednotlivými kanály, kterou nyní oceníme zejména v případě malých až středně velkých podsvětlených LCD panelů ve smartphonech, tabletech nebo u netbooků. Konkrétně zde máme na mysli struktury s označením

 
 • ISL97682, ISL97683 a ISL97684,
 • Compact 2-3-4-Ch LED Drivers with Phase Shift Control,

tj. kompaktní, dvou, tří a čtyř kanálové budiče LED, využívající vstupní napěťový rozsah od 4 V až do 26,5 V, zatímco generují výstupy až do 45 V. Obvody mohou rovněž pracovat z pouhých 3 V a zajistit v konfiguraci bootstrap výstupy až do 26,5 V, takže vhodně vyhovíme i zařízením, napájeným z jediného Li-Ion článku.
 
 
 
Proudová shoda mezi jednotlivými kanály pod 0,7 % zajišťuje rovnoměrné podsvětlení až 15palcových LCD panelů
 
 
Struktury nabídnou volitelné automatické přepínání mezi režimy PWM a PFM, čímž umožní dosažení nejlepší, až 90 procentní účinnosti v rámci přípustného rozsahu vstupního napětí, resp. zátěže výstupu. Všechny součástky zahrnují proudovou přesnost 1,5 % a proudovou shodu mezi jednotlivými kanály 0,7 % pro dosažení rovnoměrného podsvícení 6 až 15ti palcových TFT LCD panelů. Díky špičkovým parametrům, umocněným univerzálním řešením, lze tuto produktovou řadu rovněž upotřebit v zobrazovacích aplikacích, nasazovaných v průmyslové sféře či automobilech.
 
 

Základní vlastnosti:

 
 • Minimální napájecí napětí 3 V (s využitím bootstrap), k dosažení velmi vysoké účinnosti tak již nepotřebujeme žádné 5 V předpětí
 • Volitelné řízení fázového posunu mezi jednotlivými kanály snižuje rušivé interference v audio / video oblasti
 • Proudová shoda mezi jednotlivými kanály pod 0,7 % zajišťuje rovnoměrné podsvětlení
 • Nastavitelný kmitočet pro stmívání až do 30 kHz posouvá odpovídající zvlnění až za hranici audio pásma a vylučuje tím slyšitelné rušení
 • Ochrana pro případ
 • rozpojení (open-string),
 • zkratu (shorted-string),
 • přepětí (over-voltage) či
 • přehřátí (over-temperature)
zasahuje v případě poruchy a chrání tak nejen součástku, ale zároveň i celý systém
 

Základní vlastnosti obvodu ISL97684
 

Dostupnost a cena:

Struktury ISL97682/3/4 jsou dostupné již nyní v 16vývodovém provedení pouzdra typu TQFN o rozměrech 3 mm x 3 mm za cenu $1.35, která platí při odběru 1 000 ks.
 


Download a odkazy:

Hodnocení článku: 

Komentáře

No je to úctihodné, ale vôbec to nerieši rozdielne parametre LEDiek v stripe. Regulácia každého stripu je super, čo je veľmi pozitívne, ale nerieši to problém s "flakmi" v backlighte. Ak sú väčšie plochy, je to problém bez párovania LED.