Jste zde

MAX17497: Chytré napájení pro inteligentní měřidla

S inovačními obvody Maximu s názvem MAX17497 vyřešíte veškeré požadavky, kladené na napájení komunikačních a také metrologických bloků inteligentních měřidel, osazovaných v rámci chytrých sítí.

Společnost Maxim představila integrované obvody
 
  • MAX17497,
  • AC/DC and DC/DC Peak-Current-Mode Converters with Integrated Step-Down Regulator,
 
tj. řešení veškerých napájecích – výkonových požadavků komunikačních a také metrologických desek inteligentních měřidel v provedení s jediným čipem s vysokou mírou integrace, resp. dostupné flexibility. Právě zmíněný, jediný výkonový regulátor se hodí pro aplikační oblast inteligentních měřidel / chytrých sítí, stejně jako řešení požadavků tovární automatizace.
 

Průmysl si žádá kompaktní provedení úsporných regulátorů

Typická konkurenční řešení pro inteligentní měřidla zahrnují pouze regulátor Flyback a vysokonapěťové FETy k němu. Takový návrh pak bývá již z principu nákladnější. Vývojáři totiž musí přidávat externí regulátory a také další diskrétní prvky se kterými by učinili celou aplikaci kompletní. Dá se tedy očekávat zvětšování zastavěné plochy a také výrobních nákladů. Současné podniky veřejných služeb spolu s dodavateli energií si však žádají kompaktnější a také šetrnější alternativu.
 


Neslýchaně vysoká míra integrace

Struktura MAX17497 byla navržena a optimalizována jako speciální řešení s větším počtem výstupů pro prvotřídní inteligentní měřidla. Podporuje všechny požadavky, kladené na napájení a to jak v případě komunikačních částí tak i metrologických bloků inteligentních měřidel.

Prvek nabídne řídicí obvody, vyžadované napájecími zdroji typu neodděleného Flybacku s univerzálním vstupem, pokrývajícím oblast od 85 V až do 265 V, a přidává synchronně snižující regulátor na sekundární straně s integrovanými MOSFETy. Veškeré integrované funkce pak podporují napájení budičů PLC (powerline communication) či vf transceiverů, PLC / RF modemů (2,5 V / 3,3 V), přerušovacího relé, resp. nekompromisně regulované napájecí zdroje pro citlivé, měřicí i aplikační SoC (system on chip).
 
 
 
Další informace naleznete též na www.maxim-ic.com/Smartergrid
 


Naše heslo: Flexibilita, přesnost i spolehlivost kterémukoli zdroji 

MAX17497 vývojářům nabízí neobyčejnou úroveň flexibility. Mohou si tak součástku nakonfigurovat bez ohledu na použité komunikační schéma. Regulátor Flyback pracuje na 250 kHz / 500 kHz a vyhýbá se tak kmitočtům, používaným při komunikaci inteligentních měřidel, takže zmírňuje dopad nežádoucích interferencí a podporuje robustní provedení finálního výrobku. Kmitočet pro regulátor typu Flyback a snižující sekundární měnič umožňuje optimalizovat provedení magnetických i filtračních prvků v inteligentních měřidlech.

MAX17497 rovněž navyšuje přesnost a spolehlivost celého systému z titulu různých, uživatelsky definovaných prahových úrovní a ochranných prvků. Můžeme zde definovat a nastavit vstupy pro podpěťový zámek UVLO (undervoltage lockout) nebo také přepěťové prahové úrovně. Pod výrazné navýšení bezpečnosti systému se podepisuje též ochrana proti přehřátí či zkratu spolu s výstupním signálem power – ok.
 
Inovační řešení MAX17497 se nachází v malém provedení pouzdra typu TQFN o rozměrech 3 mm x 3 mm. Teplotní rozsah pokrává oblast od -40 °C až do +125 °C.
 

Dostupnost a cena:

Obvod lze při odběru 1 000 ks pořídit již za $1.45.

Download a odkazy:

Hodnocení článku: