Jste zde

MCP2210 převádí mezi USB a SPI, hlubší znalosti Microchip nežádá

USB převodník v pouzdru o rozměrech 5 mm x 5 mm má navíc k dispozici devět konfigurovatelných vstupů / výstupů. Zároveň obdržíme i eval. board či nezbytné drivery, DLL a konfigurační software. Přidat USB konektivitu do svého návrhu tak nebude ničím složitým.

Microchip představil, alespoň slovy své tiskové zprávy, nejjednodušší, nejmenší a také cenově nejvyváženější HID řešení požadavku na přidání certifikované konektivity USB do systémů, založených na SPI. Výsledek pak pracovně pojmenoval
 
  • MCP2210,
  • USB-to-SPI Protocol Converter with GPIO (Master Mode).

Dále jsou rovněž k dispozici volně stažitelné podpůrné softwarové drivery, DLL či konfigurační nástroj pro PC, pochopitelně hned vedle evaluačního boardu, takže vývojáři, byť zrovna nevládnou hlubšími znalostmi chování USB, mohou takové rozhraní do svých návrhů zapracovat rychle a zejména jednoduše. Aby bylo učiněno zadost prostorově stísněným aplikacím, dostaneme převodník v malém 20vývodovém zapouzdření typu SSOP či QFN o rozměrech 5 mm x 5 mm.
 

Struktura MCP2210 má kromě toho k dispozici celkem devět flexibilních univerzálních vstupů / výstupů (general-purpose I/O), které lze prostřednictvím počítače nakonfigurovat jako standardní číslicové vstupně – výstupní I/O piny či jiným alternativním způsobem a zajistit tak přídavné systémové vstupy / výstupy, zjednodušující návrh celkového řešení a podporující celou řadu moderních aplikací.  
 

Ve spojení s vlastnostmi, zmíněnými výše, dostupným softwarovým vybavením a také nástroji pak obvody převodníku MCP2210 využívají USB (třída HID) s podporou ze strany operačních systémů Windows®, Linux a Mac OS®, zatímco dostáváme 100 % řešení ve stylu plug-and-play pro ještě jednodušší zapracování běžně užívaného rozhraní do již existujících návrhů sběru dat, transferů či analýzy spolu s mnoha dalšími funkcemi, které nám USB nabízí.   
 


Dostupnost a cena:

Evaluační kit pro MCP2210 (part # ADM00421) dostaneme již nyní a to za $29.99. Volné softwarové drivery, DLL a konfigurační nástroj pro PC, to vše společně nalezneme zde. Samotný obvod MCP2210 pak při odběru 5 000 ks získáme již od $1.40 (20pinové provedení typu SSOP) či $1.52 (20pinové zapouzdření typu QFN o rozměrech 5x5 mm).

Download a odkazy:

Hodnocení článku: