Jste zde

Nabíjíme bez drátů - nová generace obvodů TI

Texas Instruments představuje ve své třídě nejmenší čip pro přijímací stranu bezdrátového napájení. V nových, ale také již existujících přenosných elektronických systémech jednoduše zapracovává technologii bezdrátového nabíjení.

Společnost Texas Instruments (TI) včera, tj. 18. 4. 2011, představila další generaci obvodů pro technologie bezdrátového napájení, které jsou ve srovnání s předchozími čipy přijímací strany od TI menší o 80 procent. Miniaturní provedení s vysokou mírou integrace usnadňuje vývojářům implementaci bezdrátového nabíjení v již existujících ale také nových návrzích přenosných spotřebních zařízení typu chytrých telefonů, herních systémů, digitálních fotoaparátů a vybavení, používaného ve zdravotnictví či průmyslu.

 

video platformvideo managementvideo solutionsvideo player

 
Integrovaný obvod (IO) přijímací strany s označením
  • bq51013,
  • INTEGRATED WIRELESS POWER SUPPLY RECEIVER, Qi (WIRELESS POWER CONSORTUM) COMPLIANT,
spojuje přizpůsobení napětí a plné řízení bezdrátového napájení, to vše v rámci malého pouzdra typu WCSP o rozměrech 1,9 mm x 3 mm. Nová struktura podporuje výstupní výkony až do 5 W, zajišťuje účinnost AC / DC výkonové konverze až 93 % a je zároveň jediným IO, který budeme potřebovat mezi cívkou přijímače a systémem. 
 
 
„Výrobci spotřební elektroniky a smartphonů požadují bezdrátové napájení a TI může ze své výhodné pozice pomoci svým zákazníkům řídit masivní zavádění zmíněné technologie, která činí život lidí, za pochodu nabíjejících svá zařízení, jednodušším“, říká Sami Kiriaki, senior vice president oddělení Power Managementu při TI. „Vývojáři mohou obvod bq51013 využít k rychlé integraci bezdrátového napájení v již existujících a také nových aplikacích a to se zanedbatelným dopadem na rozměry celkového řešení.“
 
 

Základní vlastnosti a výhody:

  • Vysoce integrovaný a také účinný integrovaný obvod přijímací části bezdrátového napájení zajišťuje synchronní usměrnění (plný můstek), přizpůsobení napětí a také řízení bezdrátového napájení – to vše v jediné součástce.
  • Pouzdro typu WCSP o rozměrech 1,9 mm x 3 mm podporuje snadnou integraci s minimálním dopadem na konečné rozměry. Ve srovnání s první generací přijímačů TI bude plocha součástky menší o 80 procent.
  • Přijímač, stejně jako odpovídající integrovaný vysílač bq500110, vyhovují požadavkům Wireless Power Consortium (WPC) – Qi. Takový soulad zaručuje vzájemnou interoperabilitu mezi přenosnými zařízeními a různými nabíjecími plochami.
  • Vestavěná ochrana před poruchovými stavy (napětí, proud a teplota) zajistí bezpečnou a také spolehlivou činnost celého systému.
  • Špičková účinnost 93 procent snižuje ohřev uvnitř systému, zatímco podporuje nabíjecí rychlosti, srovnatelné s AC adaptéry.
 

Nástroje a podpora:

TI nabízí celou řadu nástrojů včetně podpory s cílem urychlit implementaci bezdrátového napájení:
 

Cena a dostupnost:

Obvod bq51013 pro přijímací část bezdrátového napájení v pouzdru typu WCSP o rozměrech 1,9 mm x 3 mm je za cenu $3.50, platnou při odběru 1 000 ks, k dispozici již nyní.
 

Kliknutím na následující odkazy získáte více informací o nabídce TI ve věci bezdrátového napájení:

Hodnocení článku: