Jste zde

Nové DC/DC od Belu zatížíme až 120 A

Bel Power rozšiřuje nabídku neizolovaných DC/DC konvertorů, přičemž nabízí moduly s výstupním proudem až 120 A. Nové POL struktury typu SIP zároveň navyšují svou účinnost až na 95 %.

Bel Power, divize společnosti Bel Fuse Inc., informovala o rozšíření své řady SIP (single inline package), POL (point-of-load) konvertorů

  • VRPx Series,

které nyní zahrnují i 30 A, 90 A, 100 A, 110 A a 120 A moduly. Tyto neizolované DC/DC měniče jsou posledním přírůstkem do portfolia SIP konvertorů Bel Power, které je nyní tvořeno vertikálně a horizontálně osazovanými díly s výstupním proudem v rozmezí od 3 A až do 120 A. V rámci širokého vstupního rozsahu od 4,5 V do 13,8 V měniče pracují s účinností až 95 %. Nákladově efektivní open-frame série přitom nabízí široké rozpětí pro nastavení výstupu od 0,5 Vdc až do 5,1 Vdc. Obvody s pevným kmitočtem dále obsahují integrovaný chladič pro maximalizaci využitelné hustoty výkonu. 

Součástí série jsou především snižující DC/DC konvertory, obsahující pin IMON pro monitorování výstupního proudu, a struktury s vývodem Power State Indicator (PSI#), takže lze ve výsledku dosahovat vyšších účinností i v případě malého zatížení. Rovněž zde máme k dispozici snižující DC/DC konvertory, kompatibilní s požadavky Intel VRM11.1. Součásti jsou navrženy tak, aby splňovaly celosvětové standardy ve věci bezpečnosti a výkonu, zatímco odpovídají požadavkům směrnice EU RoHS č. 2002/95/ES.
 
POL moduly typu SIP, navržené pro široké uplatnění v napájecích aplikacích počítačových desek, umožňují využití v téměř jakémkoli prostorově omezeném prostředí s dostupným napájením 12 V. Cena VRPx Series a jejich kompaktní velikost jsou důvodem, proč se nejnovější DC/DC měniče od Bel Power stávají odpovídajícím řešením k nasazení v síťových a telekomunikačních zařízeních, používaných jako servery, pracovní stanice či periférie.
 
Obvody VRPx Series, s využitím pinu pro vzdálené zapnutí / vypnutí, nízkého zvlnění proudu a diferenčního dálkového snímání, spínají na pevném kmitočtu (400 kHz nebo 500 kHz, v závislosti na modulu). Dále zahrnují funkce pro řízení a ochranu, včetně vstupního podpěťového zámku, výstupní ochrany před zkratem a nadproudy, 2, 3 nebo 8bit. VID (Voltage Identification Digital) a signálu správného napájení (Power Good).
 

Download a odkazy:

 

O společnosti Bel

Společnost Bel (www.belfuse.com) a její dceřiné společnosti se primárně angažují v návrhu, výrobě a prodeji produktů používaných v počítačových sítích, telekomunikacích, vysokorychlostním přenosu dat a spotřební elektronice. Její produkty zahrnují magnetické prvky (diskrétní součástky, transformátory proudu a výrobky MagJack®), moduly (DC/DC měniče, integrované analogové moduly rozhraní a volitelná řešení), ochrany obvodů (pojistky) a propojovací systémy (vodiče, přípojky a kabelové spoje). Společnost Bel má své laboratoře po celém světě.
 
Hodnocení článku: