Jste zde

STLA02: Budič šestice bílých LED

STMicroelectronics rozšiřuje svou nabídku energeticky šetrných řešení pro mobilní zařízení s novým integrovaným obvodem, zjednodušujícím návrh účinného podsvětlení LCD či klávesnice, složeného z bílých LED.

STMicroelectronics rozšiřuje svou nabídku energeticky šetrných řešení pro mobilní zařízení s novým integrovaným obvodem, zjednodušujícím návrh účinného podsvětlení LCD či klávesnice, složeného z bílých LED. Podsvětlení založené na bílých LED, místo tradičních fluorescenčních trubic, spotřebovává méně energie a umožňuje tak prodloužit výdrž bateriově napájených, přenosných zařízení typu smartphonů, herních nebo také GPS terminálů. Nový čip společnosti ST s označením 

  • STLA02,
  • White LED driver for display backlight,
zdokonaluje návrh podsvětlení z titulu snímání velikosti protékajícího proudu na vyšší straně napájení (high – side), takže záporná svorka (low – side) může být přímo spojena se zemí bez jakékoli potřeby vyhodnocování na této straně. Tímto způsobem zjednodušíme celé řešení, omezíme počet drátových propojek a ještě k tomu navýšíme spolehlivost daného systému.
 
 
 
Struktura může řídit až šestici LED, přičemž bude pracovat již z napájecího napětí o velikosti 2,5 V, což ocení zejména systémy, „poháněné“ z jediného lithiového článku
 
 
Struktura STLA02 může řídit až šestici LED, přičemž bude pracovat již z napájecího napětí o velikosti 2,5 V, což ocení zejména systémy, „poháněné“ z jediného lithiového článku. Samozřejmě lze také využít i jiné druhy bateriového napájení – maximální vstupní napětí totiž může dosáhnout až 18 V. Při výstupním napětí zvyšujícího měniče 24 V může protékat celých 20 mA (odpovídá až 500 mW). Regulaci zajišťuje interní zesilovač odchylky, pracující se zpětnovazebním napětím na snímacím rezistoru. Obvod lze aktivovat nebo také deaktivovat logickým signálem, přiváděným na pin EN, který je rovněž vyhrazen pro stmívání s PWM.
 
 

Základní vlastnosti STLA02:

  • Zvyšující (step-up) topologie DC/DC měniče
  • Rozsah bateriového napájení 2,5 V až 18 V
  • Maximální napětí pro LED 27 V
  • Výstupní proud 20 mA na LED
  • Spínací kmitočet 2,3 MHz
  • Rozsah stmívání s PWM 300:1
  • Povolovací pin s rychlou odezvou díky regulaci v proudovém režimu
  • Vestavěná ochrana proti přehřátí a přepětí
 

Dosahovaná účinnost při zatěžovacím proudu 20 mA
 

Cena a dostupnost:

Při odběrech nad 1 000 ks vychází jeden obvod STLA02 v 6vývodovém pouzdru typu DFN6 již na $0.892.
 

Download a odkazy:

Hodnocení článku: