Jste zde

TSC1021: Teplotně stabilní měření proudu v řídicích aplikacích

Společnost STMicroelectronics svou poslední generací integrovaných obvodů, vyhrazených snímání proudu, podporuje precizní řízení nejrůznějších úloh, spojovaných s monitorováním bateriových zdrojů napájení, řízením napájení nebo také ovládáním motorů.

Společnost STMicroelectronics svou poslední generací integrovaných obvodů, vyhrazených snímání proudu (high-side), podporuje precizní řízení nejrůznějších úloh, spojovaných s monitorováním bateriových zdrojů napájení, řízením napájení (Power Management) nebo také ovládáním motorů. Zesilovač pro snímání velikosti protékajícího proudu,

 
  • TSC1021,
  • High-side current sense amplifier,
 
svým jednočipovým provedením zjednodušuje návrh přesných měřicích obvodů v elektronických řídicích jednotkách. Pod nižší cenou produktů ST se ve srovnání s již existujícími součástkami dále podepisuje zapracování vlastního, vysokonapěťového výrobního procesu.
 
 
„Obvod TSC1021 nabídne bezkonkurenční přístup v otázce poměru ceny a dosahovaného výkonu, vyhovující celé řadě důležitých trhů“, podotýká Alberto De Marco, General Manager, High-End Analog and RF Business Unit, Analog, Power and MEMS Group. „Vedle početných zákaznických nebo automobilových možností najde rovněž uplatnění v rámci důmyslného řízení napájení v zařízeních typu bezdrátových základnových stanic či serveroven.“
 
Struktura TSC1021 podporuje souhlasný provozní rozsah od 2,8 V do 30 V, přičemž na svých vstupních pinech bez poškození čipu ustojí i mimořádné rozpětí od -32 V do +60 V, čímž vhodně nahrává potřebám ovládacích prvků v automobilovém průmyslu a bateriově napájeným zařízením vůbec.
 
 
Vedle již zmiňovaného rozsahu souhlasných napětí obvody těží i z vysoké teplotní stability, stejně jako z vysoké odolnosti vůči elektromagnetickým interferencím (EMI), za čímž nepochybně stojí vestavěná filtrace. Takové vlastnosti zabezpečí provoz v průmyslovém i automobilovém prostředí a umožní nasazení v zařízeních typu přesných polohovacích mechanismů a bezpečnostních systémů, včetně elektrického ovládání oken, dveří či sedadel, ventilace nebo palivových čerpadel.

Základní vlastnosti TSC1021:

  • Souhlasný napěťový rozsah 2,8 V až 30 V
  • „Přeživší“ rozsah -32 V až +60 V (přepólování baterie, odlehčení zátěže apod.)
  • Drift výstupního napětí 100 ppm/°C max. (plný teplotní rozsah)
  • Drift vstupního offsetu 8 μV/°C max. (plný teplotní rozsah)
  • Celková proudová spotřeba pod 300 μA
  • Provozní teplotní rozsah -40 °C až +125 °C
  • AEC-Q100


Cena a dostupnost:

Při odběru 1 000 ks vychází obvod TSC1021 v pouzdru typu TSSOP-8 na $0.68.
 

Download a odkazy:

 

 

Hodnocení článku: