Jste zde

Nový modul Quectel AG18 míří do automotive

AG18 podporuje komunikaci mezi vozidly (V2V), mezi vozidly a infrastrukturou (V2I) a mezi vozidly a chodci (V2P) v jednotném pásmu 5,9 GHz inteligentního dopravního systému (ITS) bez potřeby SIM, mobilní konektivity nebo síťové podpory operátora.

Quectel si podzimní novinky načasoval na veletrh electronica. Vedle nových modulů pro 5G nebo Wi-Fi6 a IoT aplikace představil také jeden modul pro automotive. Nový modul AG18, Quectel označuje jako Cellular Vehicle-to-Everything (C-V2X). Modul s přímou komunikací PC5 umožňuje vozidlům efektivně komunikovat mezi sebou a s okolím, což zajišťuje zvýšenou bezpečnost a efektivitu provozu. AG18 podporuje komunikaci mezi vozidly (V2V), mezi vozidly a infrastrukturou (V2I) a mezi vozidly a chodci (V2P) v jednotném pásmu 5,9 GHz inteligentního dopravního systému (ITS) bez potřeby (U)SIM a jakýchkoli placených služeb mobilní sítě.

Kromě komunikace í C-V2X modul AG18 nabízí flexibilní možnosti služeb určování polohy včetně L1+L5 duální frekvence GNSS, Qualcomm Dead Reckoning (QDR3) a vysoce přesné PPE (RTK) technologie, které zajišťují, že globální automobiloví OEM a Tier 1 dodavatelé mohou využít technologii lokalizace vhodnou pro jejich aplikační požadavky.

„C-V2X byl celosvětově akceptován jako základní technologie pro podporu ADAS na vysoké úrovni a autonomního řízení. Modul AG18 umožní rozsáhlé komerční nasazení C-V2X po celém světě,“ řekl Norbert Muhrer, prezident a CSO společnosti Quectel. „Poskytuje vylepšené možnosti přímé komunikace a polohování PC5 a zároveň výrazně snižuje celkové náklady na sestavení. AG18 již byl oceněn několika známými značkami automobilů a byl vybrán pro kritické automobilové aplikace ve vozidlech příští generace.

AG18 je postaven na čipsetu  Qualcomm SA415M s kvalifikací AEC-Q100 a  vyhovuje standardům IATF 16949:2016. Je navržen pro použití v extrémně náročných prostředích a poskytuje vynikající ochranu ESD/EMI. AG18 je pin-to-pin kompatibilní s předchozí generací Quectel C-V2X modulem AG15, což umožňuje stávajícím OEM zákaznickým zařízením bezproblémovou migraci a upgrade prostřednictvím jednoduché výměny, která výrazně sníží náklady na jejich návrh a čas na vývoj. AG18 navíc obsahuje několik rozhraní včetně PCIe, USB 3.0/2.0, SPI, I2C, UART, GPIO, ADC a 1pps, což zákazníkům umožňuje vyvíjet širokou škálu aplikací včetně telematické řídicí jednotky (TCU), telematického BOXu (T-BOX ), Virtual Box (V-BOX) a Roadside Unit (RSU).

V oboru automotive není Quectel žádným nováčkem. Vedle aktuálního modulu  C-V2X AG18/AG15, má v portfoliu moduly AG215S, řady AG52xR LTE-A + C , nebo AG55xQ modul 5G + C-V2X pro inteligentní automobily a dopravní systémy.  Společně s moduly C-V2X nabízí Quectel také řadu vysoce výkonných antén C-V2X, které se již používají na trhu autonomních vozů. Anténa C-V2X může být namontována na horní stranu předního a zadního čelního skla vozidla nebo skryta uvnitř antény typu žraločí ploutve. Kromě toho může anténa Quectel C-V2X dosáhnout obousměrné kompenzace ztráty signálu antény, což přináší vynikající výkon, i když je délka svazku větší než 4 metry.

 Modul AG18 C-V2X bude vystaven na veletrhu electronica 2022 v Mnichově v hale B5, stánek 248, 15.–18. listopadu 2022, přičemž technické vzorky jsou nyní k dispozici.

https://www.quectel.com/product/c-v2x-ag18

Hodnocení článku: