Jste zde

Nový Quectel FGH100M: Wi-Fi HaLow s dosahem 1 km a nízkou spotřebou

Vítejte v budoucnosti přenosu dat! Quectel právě představil svůj poslední klenot - modul FGH100M s technologií Wi-Fi HaLow, který nejenže dosahuje vzdálenosti 1 km s minimální spotřebou energie, ale také překonává všechny překážky s lehkostí. Připojte se k revoluci a objevte novinku v sortimentu SOS electronic – připravte se na rychlejší a spolehlivější přenos dat než kdy dříve!

Společnost Quectel Wireless Solutions nedávno představila nový komunikační modul Wi-Fi HaLow FGH100M, který poskytuje robustnější připojení v náročných podmínkách a na velké vzdálenosti s nízkou spotřebou energie. Tento modul Wi-Fi je ideální pro širokou škálu aplikací internetu věcí, včetně zařízení napájených z baterie, po mnoho měsíců nebo let.

Co znamená Wi-Fi HaLow?

Wi-Fi CERTIFIED HaLow je označení pro certifikované produkty využívající technologii IEEE 802.11ah, která rozšiřuje Wi-Fi o provoz ve frekvenčním pásmu pod 1 GHz, čímž disponuje delším dosahem a spotřebovává méně energie. 

Tato technologie Wi-Fi splňuje jedinečné požadavky internetu věcí (IoT) a dále rozšiřuje možnosti použití v průmyslu, zemědělství, inteligentních budovách a ve městech. Umožňuje připojení s nízkou spotřebou energie, které je nezbytné pro aplikace včetně senzorových sítí a přenosných zařízení. 

HaLow Wi-Fi má delší dosah než mnoho jiných možností IoT a poskytuje robustnější připojení v náročných prostředích,kde je důležitým faktorem schopnost proniknout zdmi nebo jinými překážkami.

Srovnání technologií Wi-Fi 6 a Wi-Fi HaLow:

Komunikační modul Quectel Wi-Fi HaLow FGH100M

Prezident a CSO společnosti Quectel Wireless Solutions Norbert Muhrer při uvedení modulu na trh prohlásil:

„Díky integraci průlomové technologie Wi-Fi společnosti HaLow poskytuje náš modul FGH100M dlouhý dosah a robustní připojení Wi-Fi bez ztráty jednoduchosti a efektivity. Jedná se o velmi výkonný doplněk našemu již tak rozsáhlému sortimentu modulů Wi-Fi, které poskytují funkce pro sítě Wi-Fi 4, Wi-Fi 5, Wi-Fi 6 a Wi-Fi 6E.“

Modul Quectel FGH100M Wi-Fi HaLow s dlouhým dosahem a nízkou spotřebou energie splňuje standard IEEE 802.11ah. Pracuje v pásmech 850–950 MHz s šířkou kanálu 1/2/4/8 MHz a nabízí maximální výstupní výkon 21 dBm a teoretickou maximální přenosovou rychlost 32,5 Mb/s. Díky těmto parametrům mohou uživatelé ovládat svá zařízení IoT v okruhu až 1 km.

Klíčové vlastnosti modulu Wi-Fi Quectel FGH100M: 

  • Modul Wi-Fi HaLow má pracovní frekvenci 850–950 MHz
  • AES, SHA-256, SHA-384, SHA-512, WPA3
  • rozhraní SDIO 2.0, přenos na dlouhé vzdálenosti a nižší spotřeba energie
  • rychlé uvedení na trh díky jednoduchému designu
  • široký rozsah provozních teplot: – 30 °C až + + 85 °C

Použitá technologie SMD zvyšuje odolnost a robustnost modulu, pouzdro LGA zajišťuje snadnou integraci do aplikací s omezenou velikostí a poskytuje spolehlivou konektivitu. Díky svým velmi kompaktním rozměrům 13,0 mm × 13,0 mm × 2,2 mm optimalizuje a účinně snižuje velikost konečného výrobku i náklady na konstrukci a dokonale splňuje požadavky aplikací citlivých na velikost.

SOS electronic zařadil do své nabídky Wi-Fi modul Quectel FGH100M v komunikačních modulů jako skladový typ, takže bude okamžitě k dispozici pro vaše projekty IoT.

Máte zájem o více informací k výrobkům Quectel nebo o technické poradenství při výběru výrobku? Nebo máte jinou otázku či požadavek? Vyplňte prosím níže uvedený formulář, v SOS electronic vám rádi pomůžou.

 

Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.