Jste zde

NXP eXperience: Nepotkali jste se na veletrhu, nevadí!

NXP představuje novinky, online dema a kurzy, připravené pro embedded world. Vše v přehledné v online verzi.

Od nástupu internetu je standardem, že veletrh je zejména místem, které přináší osobní kontakt. Vše ostatní je možné zvládnout online. To se hodí i v době, kdy je účast na veletrhu problematická pro firmu i zákazníky. V NXP stihli připravit NXP eXperience, online centrum, které všechny novinky pro únorový veletrh představí.

Najdeme mezi nimi oznámení integrace nedávno představených jader Arm U55 pro aplikace umělé inteligence i nové mikrokontroléry i zajímavé crossovery, tedy aplikace, založené na MCU a optimalizované pro danou aplikaci, například MCU i.MX RT600, optimalizované pro strojové učení, rozpoznávání hlasu a audia s vysokou úrovní bezpečnosti a nízkou spotřebou.
V čem spočívá označení crossover, je jasné při pohledu na architekturu. Jedno jádro Arm Cortex M33 (300MHz) doplňuje audio/voice DSP Cadence Tensilica s frekvencí až 600 MHz, který se stará pouze o své zvukové úlohy. Samostatnou zónu má potom zabezpečení EdgeLock 400A. Vše obaleno pamětí, časovači, I/O a vším potřebným pro řízení systému.

Z podobné aplikační rodiny je i i.MX RT106L, vývojová platforma pro offline hlasové ovládání. Strojové učení zde obstarává nejen lepší rozpoznávání příkazů, ale zvládne i jejich uživatelské nastavení, například pro probuzení systému. Vedle sektoru smart home si NXP slibuje, že najde cestu do komerčních a průmyslových systémů. I zde je bezpečnost jedním z hlavních bodů. Kompletní hlasový modul pro rozpoznávání řeči od firmy Sonos je do systému zapojen offline, takže hlasové ovládání je řešeno pouze v zařízení, nepotřebuje data nikam posílat, ani ukládat.
Vedle představených novinek jsou připraveny více než dvě desítky webinářů, které můžeme navštívit z domova nebo z kanceláře a které pravděpodobně zůstanou dostupné i poro pozdější využití.

https://www.nxp.com/company/events/nxp-experience:NXP-EXPERIENCE

Hodnocení článku: