Jste zde

Omron HVC – modul rozpoznávání obličeje nabízí 10 funkcí

Deset typů funkcí snímání obrazu je využito pro rozpoznání lidských podmínek v různých perspektivách jako detekce obličeje, detekce lidského těla, detekce ruky, odhad směru obličeje, odhad doby pohledu, odhad mrknutí, odhad věku, odhad pohlaví, odhad výrazu, a rozpoznání obličeje.

Snímače pro rozpoznání obličeje Human Vision Component (HVC) od Omron Electronic Components nabízí deset různých funkcí snímání obrazu a možnost volby širokého úhlu a dlouhého dosahu. Je určen pro aplikace od digitálních tabulí přes výdejní automaty a domácí spotřebiče po bezpečnostní dveře.

HVC je obraz snímající jednotka, která je schopna rozpoznat výraz lidské tváře, pohlaví, věk, pohled a mrknutí do modulu kamery. HVC-P2 dosahuje maximální rychlosti rozpoznávání 10x HVC modelu. Deset typů funkcí snímání obrazu je využito pro rozpoznání lidských podmínek v různých perspektivách jako detekce obličeje, detekce lidského těla, detekce ruky, odhad směru obličeje, odhad doby pohledu, odhad mrknutí, odhad věku, odhad pohlaví, odhad výrazu, (pět výrazů obličeje: neutrální, štěstí, překvapení, vztek a smutek) a rozpoznání obličeje. HVC-P2 sestává z kamery a oddělené hlavní desky, připojené přes plochý kabel a umožňující instalaci na hraně jednotky plochého displeje. Výstupní obraz lze zvolit ze třech typů - žádný výstupní obraz, 160 × 120 pixelů a 320 × 240 pixelů.

Integrované vyhodnocení obrazu je příkladem současného trendu využití umělé inteligence. Vývojáři se jsou talčeni k tomu, aby podobné funkce integrovali do svých návrhů. Kompletně realizovat něco takového ale často vyžaduje odborné znalosti dané oblasti.  Problém se dá například vyřešit tak, že využijete modulárních komponent, které vám umožní implementovat nové funkce, navzdory tomu, že postrádáte zkušenosti v komplexních oborech, jakým je například rozpoznání obličeje. Snímač HVC společnosti Omron je právě takovým zařízením, které umožňuje konstruktérům jednoduše a efektivně vybavit jejich vzájemně propojený „internet věcí“ (IoT) těmi nejnovějšími technologiemi, přičemž šetří čas potřebný k uvedení na trh a tlačí ceny dolů.“

K hlavním funkcím patří:

  • 1600 × 1200 pixelové rozlišení detekce
  • Možnosti dlouhého dosahu a širokého úhlu: Dlouhý dosah – Horizontální rozsah úhlu detekce (úhel pohledu) je 54°, vertikální detekční rozsah (úhel pohledu) je 41°. Široký úhel – Horizontální rozsah úhlu detekce (úhel pohledu) je 94°, vertikální detekční rozsah (úhel pohledu) je 76°.
  • Napájecí napětí je 5VDC ±10%, spotřeba proudu pod 0.4A
  • Rozsah provozní teploty od 0°C do +50°C (bez kondenzace nebo mrznutí)
  • Snadno montovaný a kompaktní formát umožňuje dodat funkce snímání obrazu do mnoha zařízení
  • RAW (8bit, Y data) formát obrazu
  • Velikost desky kamery je 25 mm × 25 mm, velikost hlavní desky je 45 mm × 45 mm

 

https://cz.farnell.com/omron-electronic-components/b5t-007001-020/sensor-image-recognition/dp/2766342?st=omron%20human%20vision%20component

Snímač Human Vision Component společnosti Omron dodává Farnell.

Hodnocení článku: