Jste zde

Opravdová miniatura od Micro Crystal

Ultratenký krystal s 32.768 kHz svým krytím odpovídá na požadavky IoT aplikací. Mikniaturizace sama o sobě není kritická, důležitá je možnost ohybu celého produktu. Ano, řeč je o e.textiliích, páskách nebo chytrých kartách.

Konstruktéři zařízení on-the-go, tedy nejen nositelné elektroniky, přicházejí se stále novými aplikacemi, kde elektronické zařízení nesmí překážet. I pevný obvod o velikosti mince již může představovat překážku nebo problém. Proto je ze strany aplikačních firem tlak na vývoj ohebné elektroniky. Přestože se o tomto trendu hovoří zejména v souvislosti s displeji, daleko větší výzvou jsou ohebná zařízení včetně PCB nebo baterií. Jak ale vyhovět u obvodu, který z principu zatím nejde vyrobit v gelové formě? Nejlépe rozměry. Nový krystal CM9V-T1A 0.3: a 32.768 kHz má při ploše 1,6x1mm tloušťku 0,35mm!

Micro Crystal se do vývoje nepiustil jen tak, již při představení zmiňuje, že hlavním tahákem byla kompatibilita s ohýbatelnými tenkovrstvými bateriemi firmy Renata. Je zjevné, že obě firmy mají společné zájmy a zákazníky v oborech jako jsou e-textilie, nositelná elektronika a chytré pásky, lékařské senzory v náplastech a podobně. Samozřejmostí budou také chytré karty.

http://www.microcrystal.com/index.php/products/quarz-crystal-32768

Hodnocení článku: