Jste zde

PIC32CZ CA : Nový 32bitový MCU s integrovaným hardwarovým modulem zabezpečení

Oddělený modul funguje jako zabezpečený subsystém se samostatným MCU na desce, který spouští firmware a funkce zabezpečení, včetně hardwarového zabezpečeného spouštění, úložiště klíčů, kryptografické akcelerace, generátoru skutečných náhodných čísel a dalších.

Vývojáři průmyslových a spotřebitelských aplikací musí řešit implementaci bezpečnostních funkcí do svých zařízení. Vedle času vývoje tak roste počet součástek na desce, prostor pro možnou chybu i nutná údržba vlastního systému během životního cyklu produktu. Proof concept řešení přitom existují jak v podobě samostatných čipových sad, tak i v podobě vysoce integrovaných SoC. S jedním takovým nyní přichází Microchip. Řada 32bitových mikrokontrolérů PIC32CZ CA s procesorem Arm Cortex-M7, integrovaným modulem hardwarového zabezpečení (HSM) a širokou škálou možností připojení a konfigurace paměti Flash pro větší flexibilitu. 
Nová řada zařízení PIC32CZ zahrnuje PIC32CZ CA90 s modulem hardwarového zabezpečení nebo PIC32CZ CA80 bez integrovaného modulu hardwarového zabezpečení (HSM). HSM v PIC32CZ CA90 je monolitické řešení, které poskytuje pokročilé zabezpečení pro průmyslové a spotřebitelské aplikace. 

U produktů, které vyžadují zvýšené zabezpečení, je v PIC32CZ CA90 k dispozici hotový hardwarový a softwarový stack, připravený k nasazení. Jeho konfiguraci lze změnit s nástroji Trust Platform Development Suite.

"Mikrokontroléry PIC32CZ CA usnadňují našim zákazníkům implementaci vestavěných bezpečnostních funkcí do jejich návrhu," řekl Rod Drake, viceprezident obchodní jednotky MCU32 společnosti Microchip. "Jedná se o extrémně univerzální MCU s možností tovární modifikace při maloobjemové výrobě a dalších přizpůsobitelných konfiguracích, jako je konektivita a paměť, aby vyhovovaly mnoha různým požadavkům."

Mikrokontroléry PIC32CZ CA lze konfigurovat pomocí široké škály možností připojení, včetně USART/UART, I2C, SPI, CAN FD, vysokorychlostního USB a gigabitového Ethernetu. Možnost Ethernet zahrnuje AVB (Audio Video Bridging) a protokol PTP (Precision Time Protocol) založený na standardu IEEE 1588. MCU mohou být vybaveny 2, 4 nebo 8 MB integrované paměti Flash, 1 MB paměti SRAM a paměti ECC (Error Correction Code) pro prevenci poškození dat.

Zařízení jsou podporována PIC32CZ CA90 Curiosity Ultra Development Board, PIC32CZ CA80 Curiosity Ultra Development Board a MPLAB Harmony v3 pro testování, programování a ladění ve fázi návrhu.

https://www.microchip.com/en-us/products/microcontrollers-and-microprocessors/32-bit-mcus/pic32-32-bit-mcus/pic32cz-ca 
https://www.microchip.com/en-us/product/PIC32CZ8110CA90208

Hodnocení článku: