Jste zde

PIC32XMT s modemem MPL460 – stavebnice pro Smart metering

Pro aplikace, využívající komunikaci po silovém vedení, představil Microchip novou řadu MCU PIC32CXMT se třemi vrstvenými zařízeními, včetně jednojádrového, dvoujádrového a system-on-chip (SOC).

V oblasti smart meteringu se jako jedna z variant sběru dat prosazuje také komunikace po silovém vedení (Power Line Communication), s trochu nešťastnou zkratkou PLC. Pro tuto oblast vyvinul Microchip několik nových čipů, které umožňují poskládat celou architekturu sběru a zpracování dat a komunikace po napájení.

Návrh stojí na embedded PLC modemu PL460, který integruje integruje linkový zesilovač. Ten udržuje stabilní signál příjmu a vysílání. Má i svůj vlastní power management, který pomáhá zvyšovat efektivitu a spolehlivost na základě výkonu dodávaného do zátěže a výkonu odebraného ze zdroje, což umožňuje celkové snížení spotřeby ze zdroje během přenosu.

Samotné MCU řady PIC32CXMT jsou platformou chytrého měření nové generace, která se zaměřuje na průmyslové IoT, komerční a průmyslové aplikace měření. Dostupné varianty nabízejí jednojádro Arm Cortex -M4F, duálním Arm Cortex-M4 nebo system on chip (SoC):

  • Jednojádrové, série SAM4C, PIC32CXMT-G
  • Dvoujádrové, řada PIC32CXMT-C
  • System-on-Chip, řada SAM4CM, PIC32CXMT-SH

 Platforma poskytuje několik řešení transceiveru včetně rádia/PHY, PLC/PHY nebo možnosti výběru hybridního řešení PLC+RF. K dispozici je také volitelná sada softwaru pro metrologii a komunikaci, která je v souladu s měřícími standardy Amerického národního institutu pro normalizaci (ANSI) a Mezinárodní elektrotechnické komise (IEC) až do třídy přesnosti 0,2 procenta. Podporuje také standardy pro drátovou a bezdrátovou komunikaci, jako je G3-PLC a PRIME. MCU PIC32CXMT obsahuje také standardní a proprietární hardwarové bezpečnostní funkce na čipu pro zajištění optimálního výkonu a využití paměti.

Řada PIC32CXMT a modem MPL460 jsou podporovány vestavěným softwarovým rámcem MPLAB Harmony v3 společnosti Microchip. Mezi další zdroje patří IAR Systems, Arm, Keil Development Environment, G3-PLC a PRIME software.

https://www.microchip.com/en-us/products/smart-energy-metering
https://www.microchip.com/en-us/product/PIC32CX1025MTG128
https://www.microchip.com/en-us/product/mpl460a

Hodnocení článku: