Jste zde

Platforma Secure Service 2GO od NXP

Platforma Secure Service 2GO od společnosti NXP je komplexní řešení pro ochranu IoT zařízení, od senzoru až po produkty pro Edge Computing. Digitalizace čehokoliv je v právě v dnešní době žádoucí. Tato platforma umožňuje ověřování dokumentů pro komunikaci s úřady, bezkontaktní platba lístků v hromadné dopravě, mobilní ověření identity, kontrola přístupu do budov.

MIFARE 2GO

Cloudová služba MIFARE 2GO byla uvedena na trh v březnu roku 2018 a je určený přímo pro zařízeních IoT. Díky plné integraci do Google Pay jsou zabezpečené služby dostupné pro více než dvě miliardy aktivních uživatelů Androidu. Tato cloudová služba je vhodná pro aplikace typu Smart City a dokáže bezproblémově spravovat a využívat zařízení s podporou NFC.

Díky této službě lze využít mobilní telefon jako lístek ve veřejné dopravě. Jednoduché platby za lístky lze rozšířit i mimo veřejnou dopravu jako jsou systémy pro kontrolu přístupu, věrnostní programy a další. Maximální zabezpečení je dosáhnuto integrací bezpečnostního prvku Secure Element (SE), který odolává i neoprávněné manipulaci.

Společnost Transact pomocí Google Pay využívá zabezpečenou cloudovou službu MIFARE 2GO společnosti NXP k umožnění mobilního přístupu a platby na univerzitách v USA.

Klíčové vlastnosti

 • Kompletní cloudové řešení typu end-to-end
 • Bezpečná platforma pro vydávání digitálních pověření a řízení rizik
 • Podporuje MIFARE DESFire a MIFARE Plus ve vrstvě zabezpečení číslo 3
 • Funguje se stávající infrastrukturou založenou na produktech MIFARE
 • Podpora všech zařízení s podporou NFC
 • Pomáháme operátorům provádět strategii „Přineste si vlastní zařízení“

Více informací na MIFARE 2GO

mWallet 2GO

mWallet 2GO poskytuje celou škálu podpůrných balíčků včetně špičkové hardwarové technologie a integrace softwaru a ekosystémů s Mastercard a Visa pro vývoj mobilní peněženky. Toto komplexní řešení mobilních plateb nabízí OEM výrobcům řešení na klíč, včetně „peněženkové“ aplikace a SDK sady pro vývojáře softwaru, serveru pro správu aplikací s podporou MDE (Mastercard Digital Enablement Service) a VTS (Visa Token Service). Dále nabízí službu SEMS (Secure Element Management Service, dříve známá jako Loader Service), Near Field Communications (NFC) a Secure Element (SE) modul, NFC middleware, Operační systém SE JavaCard a k tomu příslušné applety SE.

mWallet 2GO usnadňuje vývoj, snižuje náklady a zkrátí dobu uvedení na trh. Společnost Montblanc, německý výrobce luxusních psacích nástrojů, hodinek, šperků a koženého zboží, je první společností, která uvedla na trh vlastní řešení peněženky založené na mWallet 2GO pro svůj inteligentní řemínek TWIN.

 • Komplexní podpora vývoje mobilní peněženky, včetně špičkové hardwarové technologie, softwaru a integrace ekosystémů
 • Všechny komponenty byly předem testovány a validovány společností NXP, což výrazně zrychluje dobu uvedení na trh
 • Díky úzkému propojení s moduly NXP NFC + SE nabízí mWallet 2GO nejvyšší ochranu proti podvodům. Je odolná vůči celé řadě invazivním, poloinvazivním i neinvazivním útokům, aby byla zajištěna ochrana citlivých dat.
 • Podpora transakce pomocí technologie NFC

Více informací na mWallet 2GO

mID 2GO

S mID 2GO nebylo vytváření mobilních identit nikdy jednodušší. Služba umožňuje zákazníkům pohodlně ověřovat a podepisovat elektronické dokumenty v online světě. Jedná se o modulární end-to-end řešení, které bezpečně spravuje a provozuje digitální identity pro pohodlné připojení lidí ke zabezpečeným online službám.

NXP vytvořila komplexní mobilní službu mID 2GO, která odvozuje mobilní identitu z původních elektronických dokumentů a bezpečně je ukládá do mobilních zařízení. Díky plně modulárnímu přístupu založenému na otevřených standardech, protokolech a specifikacích usnadňuje NXP rychlou integraci se stávajícími systémy. Použití je univerzální a zahrnuje například přístup k veřejným službám, daňové přiznání nebo volební rejstříky, ale také aplikace soukromého sektoru, jako je ověření věku, zabezpečený přístup k budově.

Klíčové vlasnosti:

 • Pohodlí  - mID 2GO splňuje trend mobilních zařízení All-in-One a poskytuje uživatelům přístup k důležitým službám 24/7.
 • Bezpečnostní - Jako komplexní bezpečnostní řešení je mID 2GO založeno na důvěryhodném původním elektronickém dokumentu.
 • Soukromí - Ochrana osobních údajů je vylepšena, protože identita je uložena výhradně v mobilním zařízení, místo uložení v centrální databázi.
 • Flexibilita - Vlastní schémata middlewaru, zabezpečení a ověřování prostřednictvím architektury plug-and-play umožňují integraci do stávající infrastruktury.
 • Snižování nákladů - Díky flexibilnímu přístupu, který mID 2GO nabízí, lze zrychlit nasazení systému a tím snížit náklady.

Více informací na mID 2GO

Secure Services pro rodinu produktů NTAG

Zabezpečené služby pro NTAG umožňují bezpečné připojení produktů k internetu. K dispozici je kompletní sada NFC služeb s přidanou hodnotou. Od přizpůsobení čipů přes správu klíčů až po cloudovou platformu. To usnadňuje a urychluje vývoj v jakémkoli měřítku.

 • NTAG Configure & Trust je služba přizpůsobení čipů, jejímž výsledkem jsou čipy upravené pro danou aplikaci, aby byly připraveny k použití ihned po dodání
 • NTAG Validator & Redirector je platforma pro správu tagů, které se vyskytují v aplikaci u zákazníka.
 • NTAG Authenticator & Redirector je robustní ověřovací modul s funkcemi pro správu tagů, který umožňuje správu kryptografických operací v zabezpečeném prostředí
 • NTAG Authenticator umožňuje ověřovat tagy, kdy NXP bezpečně spravuje klíče zákazníků a podporuje kryptografické operace v zabezpečeném prostředí

Aby byla technologie NFC co nejjednodušší, nabízí NXP platformu SaaS pro internet věcí pro spotřební výrobky. Cloudové služby jsou flexibilní a škálovatelné pro správu a zabezpečení miliard identit produktů IoTa zároveň usnadňují integraci do stávajících platforem a aplikací.

 

Více informací na Secure Services for the NTAG Product Family

EdgeLock 2GO

Flexibilní platforma služeb IoT, navržená pro snadné a bezpečné nasazení a správu zařízení, které používají zabezpečený prvek NXP EdgeLock SE050 pro hardwarové zabezpečení s pokročilou ochranou klíčů a možnostmi správy na základě certifikované Trust Anchor. Pomocí EdgeLock 2GO lze spravovat bezpečnostní služby nezávisle na výrobcích zařízení a dodavatelském řetězci.

EdgeLock 2GO je navržen tak, aby výrobcům zařízení a poskytovatelům služeb umožňoval snadné připojení nebo přenos jejich zařízení na cloudové platformy. Poskytuje zákazníkům registraci svých zařízení do Webové služby Amazon(AWS) pomocí více účtů a zřizováním tzv. just-in-time registrace. Kombinace EdgeLock SE050 a EdgeLock 2GO zjednodušuje připojení zařízení k AWS IoT Core a Azure IoT Hub Device Provisioning Service (DPS) a odstraňuje režii pro správu identit jednotlivých zařízení.

EdgeLock 2GO podporuje více typů zařízení, od senzorů až po platformy pro Edge Computing. Díky tomu umožňuje výrobcům zařízení a dynamicky připojit jejich zařízení k více cloudům a poskytovatelům služeb. Mnoho zařízení IoT je navrženo tak, aby byly v terénu několik let a výrobci zařízení a poskytovatelé služeb musí udržovat zabezpečení svých zařízení stále aktuální po celou dobu jejich životního cyklu.

EdgeLock 2GO eliminuje potřebu, aby výrobci zařízení manipulovali s klíči nebo certifikáty, a usnadňuje tak údržbu zabezpečení zařízení v terénu. Tím také zjednodušuje správu velkých množství IoT zařízení připojujících se k více cloudovým službám.

Klíčové vlastnosti:

 • Komplexní zabezpečení od čipu po cloud na základě certifikace Trust Anchor
 • Správa zabezpečení nezávisle na výrobě zařízení a dodavatelském řetězci
 • Zaručená bezpečnost po celý životní cyklus produktu od prvního dne nasazení
 • Podpora všech typů zařízení IoT, od senzoru po platformu edge-computing
 • Snadná migrace do různých cloudů
 • Snadná správa velkých množství zařízení

Více informací na EdgeLock  2GO

 

Hodnocení článku: