Jste zde

Plný výkon v těch nejtěžších podmínkách = TracoPower DC/DC měniče

TracoPower má v portfoliu široký sortiment DC/DC měničů, které odpovídají přísným požadavkům na mobilní a stacionární železniční aplikace v souladu s normou EN50155 - pro zvýšenou odolnost vůči EMC, rušením, vibracím, nárazům a odolností vůči tepelným šokům.

TracoPower Série TEP100WIR a TEN60WIR splňují přísné požadavky na železniční aplikace v souladu s normou EN50155.

DC/DC měniče pro železniční aplikace a náročné průmyslové aplikace musí odolávat vyšším rušením v síti než většina stacionárních aplikací. Současně musí odolávat vyšším vibracím a prudkým změnám teploty (tepelný šok).

Evropské normy EN 50155 a EN 61373 jsou mezinárodně uznávané normy speciálně pro tento typ aplikací. Tyto standardy se v současnosti považují za symbol kvality a zaručují robustnost, spolehlivost a dlouhou životnost produktů pro použití v železničním sektoru, odvětví dopravy a v aplikacích s extrémním prostředím.

Jako příklad uvádíme dva TRACO POWER DC/DC měniče ze skladu SOS electronic .

TEN 60WIR

Robustní 60 Wattová rodina DC/DC měničů s širokým rozsahem vstupního napětí 4: 1 (např. TEN 60-2411WIR). Má zvýšenou odolnost vůči nárazům/ vibracím, elektromagnetickému rušení a tepelným šokům.

Standardne je dodávána s předem sestaveným chladičem. Chladič je navržen speciálně pro tento kovový měnič v pouzdře velikosti 2” x 1”.

TEP100WIR

Série TEP100WIR (např. TEP 100-2410WIR) je skupina izolovaných vysoce výkonných DC/DC měničů s ultra širokým rozsahem vstupního napětí 4:1. Dodávají se v robustním zalévaném průmyslovém standardním pouzdře, tzv. “half brick”.
Velmi vysoká účinnost umožňuje provoz na plný výkon bez nuceného chlazení vzduchem při 60°C. Tuto teplotu je možné zvýšit až na 70°C pomocí volitelně namontovaného chladiče nebo až na 85°C při namontování na ocelovou/ hliníkovou základovou desku. 

Velmi široký rozsah vstupního napětí a ochrana proti přepólování činí z těchto převodníků zajímavé řešení pro systémy napájené z baterie. Typické aplikace jsou v telekomunikacích/ datových komunikacích, řídicích systémech a v železničních systémech pro distribuci energie v železničních soupravách.

Všechny modely nabízejí izolační napětí I/O 3 000 VDC. Jsou vybaveny funkcí aktivního blokování podpětí, dálkovým zapínáním/ vypínáním a nastavitelnými výstupy, které zajišťují, že se tyto převodníky hodí do každé náročné aplikace.

Schválení podle norem EN 50155 a EN 61373 tyto série kvalifikují pro železniční a dopravní systémy. Dodatečná kvalifikace pro vlastnosti komponent z hlediska požáru podle EN 45545-2 a bezpečnostní schválení podle IEC / EN 62368-1, UL62368-1 podporují potenciální test shody aplikace.

Více informací i produktů pro železniční aplikace najdete v nové brožuře TRACO POWER Railway Power Solution.

O výzvách robustních aplikací se dočtete v odborném článku od Traco Power Off-the-shelf DC/DC converters simplify challenges of ruggedized applications.

Prohlédněte si přehled DC/DC měničů vhodných pro použití v železničních aplikacích :

Pokud máte nějaké dotazy nebo konkrétní požadavky na robustní DC/DC měniče třídy Railway, neváhejte kontaktovat SOS electronic na info@soselectronic.cz. Rádi vám pomůžou.

Download a odkazy:

Hodnocení článku: