Jste zde

PMIC nPM1100 Nordic: nejkompaktnější driver napájení s bateriemi Li-ion/Li-Po

Integrovaný obvod nPM1100 je obvykle součástí nositelné elektroniky, dálkových ovladačů, osobních lékařských přístrojů a senzorů pro chytrou domácnost.

nPM1100 ze jej používat jako běžný PMIC modul pro jakoukoli aplikaci využívající nabíjecí baterie typu Li-ion/Li-Po. Jeho kompaktní provedení s velmi nízkými požadavky na prostor na DPS (23 mm²) značí, že je ideální pro pokročilou nositelnou elektroniku, připojené lékařské přístroje a jiné účely s omezeným prostorem. Integrovaný obvod nPM1100 nevyžaduje použití žádného konfiguračního softwaru, protože všechna nastavení lze konfigurovat pomocí pinů.

Mezi produkty nPM1100 společnosti Nordic Semiconductor, které jsou společnosti Farnell, patří:

  • nPM1100-CAAA, vyhrazený integrovaný obvod pro správu napájení (PMIC) ve velmi malém provedení s vysoce účinným regulátorem buck s možností konfigurace dvou režimů a integrovanou nabíječkou baterie. Je určený k použitý jako doplňková komponenta pro čipy SoC (SoCs) společnosti Nordic, která zajišťuje spolehlivou dodávku napájení a stabilní provoz a současně maximalizuje výdrž baterie prostřednictvím vysoké účinnosti a extrémně nízkých klidových proudů. Mezi další vlastnosti patří ochrana proti přepětí, přepravní režim s extrémně nízkým proudem a rozsah provozní teploty –40 °C až 85 °C.

  • Zkušební sada pro nPM1100 nevyžaduje žádný ovládací software a její výkon je optimalizovaný pro integrovaný obvod PMIC s elektrickými konektory a fyzickými rozhraními pro provoz. Poskytuje přepínače pro všechna volitelná nastavení, tlačítka k aktivaci a ukončení přepravního režimu a konektory pro baterie, rozhraní USB a lišty pro všechny piny integrovaného obvodu PMIC. Nabízí testování funkcí, které nevyžaduje vytvoření vlastního hardwaru. Sadu lze používat s jinými vývojovými sadami Nordic, jako je například nRF5340-DK, nebo také k testování funkcí obvodu PMIC s produkty jiné značky než Nordic. Sada obsahuje také LED diody k indikaci nabíjení a chyb.

Integrovaný obvod PMIC nPM1100 společnosti Nordic Semiconductor a příslušnou sadu pro vyhodnocení lze nyní zákazníkům rychle dodat prostřednictvím společností Farnell

Hodnocení článku: