Jste zde

Power Trends - úsporná řešení pro evropský trh

Špičková řešení Analog Devices (ADI) urychlují vývoj a inovace se zaměřením na úsporu energií. Seznamte se sadami nástrojů MAXESSENTIAL02EP, Silent Switcher a LTpowerCAD.

Po celá desetiletí je Evropa světovou jedničkou v oblasti úspor energií, udržitelnosti a tlaku na obnovitelné zdroje energie. Inovace pocházející z Evropy podporují nejen elektrifikaci vozidel, ale rozšiřují se také do dalších oblastí, jako jsou systémy správy baterií (BMS) pro zásobníky baterií, domácí spotřebiče a mnoho dalšího. Vše, čeho bylo dosaženo v Evropě, může být a je aplikováno na trhy po celém světě.

Evropské energetické inovace a tlak na udržitelnost

V Evropě se díky hromadné dopravě snížil počet individuálních automobilů, nové technologie umožňují efektivněji vytápět a chladit budovy, a k rychlému a efektivnímu nabíjení elektrických autobusů se používají superkondenzátory a další pokročilé technologie.
Existuje také silný tlak na přechod na obnovitelné zdroje energie. Evropa jde v tomto směru příkladem a transformuje rozvodnou síť a její využití, čímž nejen snižuje spotřebu, ale také hledá obnovitelné zdroje. Distribuce energie z jednoho bodu do druhého a zdroje této energie se mění.
V menším měřítku se může zdát, že inženýři hledají způsoby, jak šetřit energii v místech, jako jsou datová centra a další komerční budovy, které nebyly vždy navrženy s ohledem na vysokou účinnost. Zkoumají se možnosti úspor energie prostřednictvím systémů HVAC, včetně přechodu na elektrifikaci tam, kde je to možné, a hledání alternativních způsobů zvýšení účinnosti. Ačkoli tyto snahy mohou vést jen ke snížení spotřeby o několik málo wattů, sčítají se a časem mohou mít podstatný vliv.

Společnosti DigiKey a ADI podporují inovace

Inovace se dějí všude, od ručních zařízení, jako jsou telefony až po dopravní systémy, radary a další. Možnosti jsou široké a lze je využívat v různých odvětvích a aplikacích. Jako lídři v této oblasti poskytují společnosti DigiKey a Analog Devices (ADI) špičková řešení urychlující pokrok, včetně sady nástrojů MAXESSENTIAL02EP, Silent Switcher a LTpowerCAD.

Sada nástrojů MAXESSENTIAL02EP

Poptávka po malých, spolehlivých elektronických produktech roste. Sada nástrojů MAXESSENTIAL02EP nabízí devět konverzních zařízení v rámci jediné sady připravené k použití, což inženýrům umožňuje testovat, navrhovat a vytvářet prototypy pro malá zařízení v jedné kompaktní sadě.
V dnešních rychle se měnících průmyslových odvětvích nabyla výkonná elektronická řešení na důležitosti než kdykoli dříve. Sada nástrojů MAXESSENTIAL02EP nabízí inženýrům hmatatelný zdroj pro práci, takže je téměř jako hračka. Tato koncepce usnadňuje testování, úpravy a inovace prostřednictvím desky vše v jednom hned po vybalení. Když dáte inženýrům možnost fyzicky se dotknout a vyzkoušet součástku, může to mít zásadní vliv na nové nápady a inovace.

Ačkoli je dobré mít specializovaná řešení, standardní řešení, jako je sada nástrojů MAXESSENTIAL02EP, mají velkou hodnotu a mohou poskytnout univerzální koncepci, která bude funkční pro širokou škálu odvětví.

Technologie Silent Switcher

Poptávka po kompaktních technologiích s potlačením šumu, které zlepšují výkon v oblasti elektromagnetického rušení (EMI) a zvyšují efektivitu, roste v různých odvětvích, od zdravotnictví až po letecký průmysl. Technologie Silent Switcher společnosti ADI je výhodná pro širokou škálu aplikací, prodlužuje provozní dobu, snižuje spotřebu energie a umožňuje vyšší přiblížení k bodu zátěže.

Konstruktéři se již dlouho potýkají s problémem dosažení optimální účinnosti při minimalizaci elektromagnetického rušení. Technologie Silent Switcher tento problém řeší výrazným snížením vyzařovaných emisí u spínaných napájecích zdrojů. V minulosti bylo jedinou schůdnou možností použití stínění nebo uzavření zařízení do kovové krabice. Tento postup je sice účinný, ale také drahý, těžkopádný a složitý. Stínění proti vyzařování není jednoduchý úkol, nicméně technologie Silent Switcher tyto emise podstatně zmírňuje a poskytuje uživatelům mnohem udržitelnější řešení.

 

Nejnovější generace tichých spínačů využívá inovativní technologii napěťové reference a zpětné vazby, která účinně minimalizuje nízkofrekvenční šum v rozsahu 10 Hz až 100 kHz.

Tiché spínače dále nabízejí schopnost zvýšení efektivity konverze. V konkrétních scénářích se může zdát, že úspora energie je skromná, třeba jen několik wattů. Pokud jsou však tyto systémy nasazeny v masovém měřítku, může být jejich kumulativní účinek značný. Tyto snahy o elektrifikaci v menším měřítku doplňují širší oblast a odpovídají vývoji, který probíhá v širším spektru v dopravě, v komerčních budovách a v obytných domech.

LTpowerCAD

Program LTpowerCAD je kompletní nástroj pro návrh napájecího zdroje, který může tento proces podstatně usnadnit. Poskytuje doporučení hodnot součástí a odhady výkonu specifické pro aplikaci uživatele s výkonovými produkty společnosti ADI. V porovnání se simulačním nástrojem dokáže skutečně vypočítat obvod a hodnoty externích součástek a podpořit tak proces návrhu. Technik může určit, jaký typ cívky, kondenzátorů a dalších prvků je třeba použít. Někdo může zadat vstupní a výstupní napětí a typ obvodu a nástroj pak navrhne externí součástky.

DigiKey + ADI – podpora nejchytřejších lidí

Partnerství, jaké mají DigiKey a ADI, podporují pokrok, ať již jde o dodávku řešení konstruktérovi ve velkém průmyslovém podniku, studentovi, který vymýšlí řešení pro školní úkol, nebo inženýrovi s 30 lety zkušeností. Inovace mohou přijít odkudkoli! DigiKey a ADI zajišťují, aby inovátoři a řešitelé problémů měli na dosah ruky vše, co potřebují ke konstrukci, testování a vývoji nových technologií, které přivedou do budoucnosti nejen Evropu, ale i zbytek světa. Začátek formuláře

Webové stránky EngineerZone  ADI byly speciálně navrženy pro inženýry, kteří mohou vyhledávat odpovědi a pokládat otázky. Návštěvníci mohou zjistit, zda již byla nějaká otázka položena, a najít odpověď. Pokud otázka nebyla dosud položena, odpoví na ni technik ADI. Webové stránky EngineerZone jsou otevřené komukoli představují dokonalý zdroj pro inženýry a konstruktéry na všech úrovních zkušeností. 
TechForum DigiKey je katalogové fórum pro všechny typy součástí a dotazů týkajících se konstrukce. Členové komunity TechForum i odborníci podpory DigiKey přispívají a spolupracují na odpovědích a nápadech v celém fóru. Komunita je určena všem, kteří hledají řešení svých technických problémů a nápadů, a obsahuje speciální sekci věnovanou elektrické energii. 
DigiKey se ve spolupráci se společností ADI zavázala poskytovat inženýrům součástky, které potřebují k inovacím a vývoji nových technologií, a navíc nabízí bezplatné doručení do 48 hodin po celé Evropě. DigiKey nabízí největší výběr elektronických součástek na světě, které jsou připraveny k odeslání a podporu na místních trzích, což zajišťuje, že evropská inženýrská komunita má k dispozici vše potřebné 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Kromě toho mají společnosti DigiKey a ADI k dispozici bezplatné zdroje, jako jsou videa, datové listy a technické dokumenty na podporu inovací.

Prozkoumejte všechna řešení řízení spotřeby energie společnosti ADI, která jsou k dispozici na webových stránkách DigiKey zde. Společnosti DigiKey a ADI společně rozumí požadavkům inženýrů a nabízejí portfolio produktů na podporu inovací s rozsahem a dostupností potřebných k tomu, aby se produkty dostaly do jejich rukou. Díky společnému úsilí posouvají inovace vpřed, pomáhají urychlit uvádění produktů na trh a zároveň dosahují nejlepšího výkonu ve své třídě.

Frederik Dostal je manažer obchodního rozvoje, power management, multi-market-power group ve společnosti Analog Devices. Společnost Analog Devices je světovým lídrem v oblasti návrhů, výroby a prodeje širokého portfolia vysoce výkonných analogových integrovaných obvodů, integrovaných obvodů se smíšeným signálem a obvodů na zpracování digitálních signálů (DSP), které se používají prakticky ve všech typech elektronických zařízení.

 

 

Shawn Luke je technický marketingový inženýr ve společnosti DigiKey. Společnost DigiKey, která je uznávána jako globální lídr a trvalý inovátor v oblasti špičkové komerční distribuce elektronických součástek a produktů pro automatizaci po celém světě, poskytuje více než 17,2 milionů součástek od více než 2800 kvalitních značkových výrobců.

Hodnocení článku: