Jste zde

Praktický dvojitý držák pro Nano-SIM karty

Dvě SIM karty dávají možnost volby operátora s lepším pokrytím, jakož i možnost využívat 4G nebo LPWA technologie. SOS electronic doporučuje držák Attend série 115S. Pro dvě nano-SIM karty má oproti konkurenci několik ověřených výhod.

Potřeba dvou SIM karet v jednom zařízení vznikla původně hlavně kvůli pokrytí, resp. při přechodu státních hranic. Dnes již tyto argumenty nejsou rozhodující. Operátoři již mají zcela rozumně pokryta svá území a díky roamingu (i datovému) resp. politice EU v této oblasti nepředstavuje problém ani přechod přes státní hranice.

Přichází ale éra nových komunikačních technologií a téma dvou SIM je znovu aktuální. Myslíme především na LPWA technologie. Operátoři se rozhodují, kterou cestou jít a hledají optimální řešení. Někteří se rozhodli, že pro využití služeb LTE-CAT M1 resp. NB-IoT je nutná samostatná SIM karta, jiným stačí jedna pro všechny služby.

Typické aplikace Dual SIM:

  • Starší - sledování motorových vozidel ve spolupráci s GPS přijímači. Možnost přepnutí na druhého operátora v případě slabého signálu. Popř. pokud potřebuje zařízení pracovat na území dvou států, je někdy výhodné přepnout na druhého operátora.
  • Novější - kombinování klasické LTE/GPRS technologie společně s LPWA technologií (NBIoT nebo LTE Cat M1)

Attend nabízí jako řešení sérii 115S pro 2 nano-SIM karty s několika výhodami oproti konkurenci:

Výhody:

  • Karty jsou vedle sebe delší stranou k sobě.
  • Mechanická životnost je až 2000 cyklů
  • Rozsah pracovních teplot je od -40°C až +105°C
  • Velmi plynulý chod při vkládání a vyjímání karet

Konkurence obvykle nabízí řešení, kde jsou SIM karty za sebou kratšími stranami k sobě. Při takovém vkládání i vyjímání karet vždy první karta prochází i kontakty druhé pozice, což způsobuje zvýšené opotřebení karty i kontaktních plošek držáku.

Vlastnosti:

  • Vkládací a vyndavací mechanismus zajišťuje hladký chod při těchto úkonech
  • Tlačítko EJECT: Ploška pro zatlačení tlačítka při vyjímání je zapuštěná, což zabraňuje sklouznutí hrotu nástroje a následnému poškození mechanismu.

 

 

 Držák 115S má speciální mechanismus k zabránění nežádoucímu vysunutí karet. Na obrázku je zobrazen speciálně vytvarovaný obrys šuplíku a pružné vodicí lišty, který zabraňuje nechtěnému vysunutí.

Speciální design fixovací nožky tělesa držáku. Oblouky po obvodu prodlužují celkovou délku hrany kde je pájený spoj a tím zvyšují pevnost spoje.

Na držáku 115S byly provedeny testy na: vibrace, mechanické rázy, tepelné šoky, odolnost vůči vysokým teplotám, odolnost vůči mrazu, vlhkosti a slané vodě.

Dvojitý držák ATTEND máme k dispozici přímo na skladě.

Samostatně se však objednává samotný držák a samostatně “šuplík”:

115S-BS00 (S jako socket)

115S-BT00 (T jako tray)

Pokud máte zájem o tyto nebo jakékoliv jiné produkty značky ATTEND nebo potřebujete další informace, v SOS electronic vám rádi poradíme na adrese info@soselectronic.cz

Download a odkazy:

Hodnocení článku: