Jste zde

Přehled QUECTEL LTE modulů

LTE nebo 4G je momentálně nejmodernější bezdrátovou síťovou technologií, dostupnou téměř všude. Proto Vám přinášíme přehled všech aktuálně dostupných LTE modulů od našeho partnera firmy QUECTEL.

Cílem vývoje LTE sítí bylo primárně zvýšit kapacitu a rychlost přenosu dat v bezdrátových sítích ve srovnání se sítěmi 2G a 3G při použití nových DSP (Digital Signal Processing) technologií a nových typů modulací signálu na základě poznatků na přelomu tisíciletí. 
Dalším významným zlepšením, které přinesly sítě 4G, byl re-design a zjednodušení síťové architektury směrem k vytvoření kompatibilní struktury ke kabelovým sítím. Protokol založený na IP přinesl zjednodušení a zrychlení přenosů eliminací zpoždění, přítomného v sítích 3G (UMTS). 
LTE bezdrátový přenos není kompatibilní s předchozími 2G(GPRS/EDGE) a 3G(UMTS/HSPA) sítěmi, proto musí být provozován v separátním frekvenčním pásmu.

Přehled dostupných LTE modulů a jejich parametry (QUECTEL)

Některé z těchto modulů jsou také dostupné v provedení s konektorem mPCI-e (EC20, EC21, EC25 a EG06) nebo M2 (EG06), tyto moduly jsou připraveny k okamžitému použití např. v zabudovaných systémech s OS.

Pro vývoj a testovací účely nabízí QUECTEL vývojový kit s označením UMTS&LTEEVB-KIT (moduly musí být osazeny na tzv. “Adapter boardu”, přípona TEA). EG91 a EG95 jsou pinově kompatibilní s M95(2G) a UG95/96(3G) moduly, což je jedinečná vlastnost, nedostupná u jiných výrobců.

Více informací najdete na našich QUECTEL stránkách nebo kontaktujte přímo naši technickou podporu na adrese quectel@soselectronic.com 

Download a odkazy:

 

 

 

Hodnocení článku: