Jste zde

Proč vyhledáváme pogopiny?

Časté rozpojování a propojování kontaktů s nulovou námahou. To jsou jednoznačné důvody na vyhledání pogopinů ať už v průmyslu, medicíně nebo ve spotřební elektronice.

Pogopin je pružinový kontakt s vysokou odolností. Určitě každý z vás držel v ruce bezdrátový telefon na pevnou linku. To je totiž nejtypičtější aplikace pro pogopiny, např. 303A-441615.

Zařízení, která mají mobilní část přibívá. Sbírají údaje na různých místech, např. na pohybujícím se sportovci nebo nehybném pacientovi, které pak předá základně. Takový přenos je jednodušší a levnější než bezdrátový přenos dat pomocí rádiových vln. Samozřejmě i nabíjení akumulátorů v mobilní části je celkem přirozená potřeba takových zařízení. Další častou aplikací využívající pogopiny jsou testovací zařízení. Celé je to o tom, že potřebujeme často, rychle, jednoduše, ale spolehlivě elektricky rozpojit a propojit dvě části zařízení.

V principu jde o pružinový kontakt.

Sestává ze 3 částí:

1. Základna (barrel),
2. Precizní pružina (spring)
3. Samotný pohyblivý kontakt (plunger), který je tlačen na protikus.

Tím může být ploška na DPS, jakákoliv vodivá plocha, může to být zapouzdřený kompatibilní protikus.

Právě s touto poslední možností přichází taiwanský výrobce konektorů ATTEND.

Díl 303C-541219-25-05 je pět pogopinů vedle sebe v kompaktním pouzdře v rastru 2,5mm, díl 303C-C3018-25-05 je protikus - 5 kontaktních plošek v pouzdře se stejným rastrem.

Pokud potřebujete jiný počet pinů, jiné rozměry nebo jen samostatné kontakty, má pro vás ATTEND vhodné řešení. Prohlédněte si nabídku speciálních konektorů v sortimentu SOS electronic.
Více informací k produktům značky ATTEND naleznete on-line, nebo neváhejte společnost SOS electronic kontaktovat na adrese info@soselectronic.cz. Rádi vám poradí.

 Vlastnosti / Výhody konektorů pogopin:

  • Maximální povolený proud: 2A
  • Pracovní napětí: 12V AC/DC
  • Odpor kontaktu: 50mOhm
  • Mechanická životnost: 20 000 cyklů
  • Rozsah pracovních teplot: -40°C až +85°C
  • Úplné zatlačení pružiny: 1,2mm
  • Tuhost pružiny: 1,08N±0,25N při stlačení o 1mm / 1N±0,25N při stlačení o 0,9mm

Download a odkazy:

Hodnocení článku: