Jste zde

Procesory Codasip dostanou lepší softwarovou podporu

Codasip, výrobce čipů s architekturou  RISC-V, v novém řešení Tessent Enhanced Trace Encoder využil řadu funkcí, které vývojáři znají ze Siemens EDA. Vývojáři tak efektivně sledovat a ladit problémy mezi čipem a softwarem a přesně porozumět chování návrhů v reálném čase.

K procesorům Codasip RISC-V byly vývojářům k dispozici programové nástroje Codasip Studio. Ke kompilátoru a ladícímu programu nyní výrobce přidal trasovací řešení. Při j vývoji Trace Encoderu se rozhodl spolupracovat s týmem Siemensu EDA. Tessent Enhanced Trace Encoder staví na standardu RISC-V vytvořeném pracovní skupinou Debug and Trace.  která byla vedena zástupci společnosti Siemens. Ti tak algoritmem Trace přispěli mezinárodní komunitě RISC-V. Řešení Siemens jde daleko za standard RISC-V, nabízí mnohem efektivnější nástroj s významným nárůstem produktivity při vývoji nejsložitějších systémů a podporuje vlastní instrukce. Provádí podrobné zkoumání systémů, aby zjistil chybu a její hlavní příčinu až do detailu jednotlivých instrukcí.

Mike Eftimakis, viceprezident pro strategii a ekosystém společnosti Codasip, uvedl: "Codasip má vysoké standardy kvality, pokud jde o IP procesor. Abychom zajistili, že výsledkem budou vynikající systémy, chtěli jsme řešení trasování, které by šlo mnohem dále než standard RISC-V. Tessent Enhanced Trace Encoder je optimalizován přesně pro typy komplexních a zakázkových systémů, které naši zákazníci vyvíjejí."

www.codasip.com

Hodnocení článku: