Prodloužení provozní doby mezi nabíjením nebo výměnou baterií zatím limituje řadu aplikací. V sektoru wearables jde navenek o pohodlí a pohodu uživatele. Skutečným snem každého výrobce je, aby člověk, který si chytré hodinky navlékne, je už nikdy neodložil. Když je potřeba je odložit a nabít, hrozí riziko, že si mezitím koupí jiné. Praktičtější dopady jsou u IoT aplikací. Úspěch každého projektu není svázán jen s pořizovací cenou nodů, ale s náklady na údržbu projektu v terénu, včetně životnosti nodů a nákladů na jejich výměnu. Pokud se díky energy harvestingu prodlouží životnost nodu ze tří na pět let, nese to s sebou výraznou úsporu nákladů.
V závislosti na spotřebě zařízení lze MAX20361 využít s jedním nebo více solárními články a úložištěm v podobě Li-Ion, Li-Polymer baterie nebo superkapacitoru. Obvod zajistí ukládání energie již při vstupu 15μW a počítá se špičkovým výkonem až 300mW. Maxim u nového obvodu uvádí zvýšení špičkové účinnosti o 5%. To se může zdát nepodstatné, ale vzhledem k miniaturním rozměrům a nepochybnému záměru vystačit s co nejmenší plochou soláru je každé procento důležité. Vzorový výpočet Maximu uvádí, že pokud solární systém dodá pouhý 30mW denně do systému se spotřebou 300mAHr s běžnou výrdží 3 týdny, prodlouží se tak doba běhu o 50%.
K čipu má Maxim připravený také vývojový kit.
https://www.maximintegrated.com/en/products/power/battery-management/MAX20361.html https://www.maximintegrated.com/en/products/power/battery-management/MAX20361EVKIT.html