Jste zde

Průmyslové procesory RZ T2L na míru potřebám EtherCAT a TSN

Nový MPU poskytuje výkon a přesnost zpracování v reálném čase pro střídavé pohony, servopohony, měniče, průmyslové roboty, kolaborativní roboty a další aplikace.

Průmyslový mikroprocesor (MPU) RZ/T2L Renesasu  podporuje komunikační protokol EtherCAT a jeho architektura je přizpůsobena potřebám real-time aplikací. RZ/T2L MPU přebírá hardwarovou architekturu svého produktu vyšší třídy (RZ/T2M) při poloviční velikosti čipu. Nový obvod je ideální pro automatizaci výrobních procesů a širokou škálu aplikací, jako je lékařská zařízení a automatizace budov, kde se EtherCAT stále více používá.

Jednočipové řešení pro přesné řízení v reálném čase a komunikaci EtherCAT RZ/T2L používá CPU Arm Cortex-R52 s maximální pracovní frekvencí 800 MHz a osvědčeným řadičem EtherCAT pro ethernetovou komunikaci, navrženým Beckhoff Automation. Všechny interní paměti RAM RZ/T2L jsou vybaveny funkcí ECC (Error Correction Code), jak to vyžadují průmyslové aplikace. Navíc velká (576 KB) paměť přímo připojená k CPU snižuje nepředvídatelnost doby provádění, která může být způsobena vyrovnávací pamětí, a umožňuje spolehlivé, deterministické zpracování. RZ/T2L také nabízí periferní funkce, jako jsou multiprotokolová rozhraní kodéru pro úhlové senzory, rozhraní Sigma-Delta a A/D převodníky. Ty jsou uspořádány na vyhrazené sběrnici periferního portu s nízkou latencí (LLPP) přímo připojené k CPU, aby bylo dosaženo rychlých a přesných možností řízení v reálném čase.

Systém čipu RZ/T2L využívá stejnou architekturu včetně CPU, periferních funkcí a interní sběrnice jako nejmodernější MPU řízení motoru Renesas, RZ/T2M, pro dosažení stejné úrovně výkonu. Renesas navíc nabízí flexibilní softwarový balíček (FSP) a prostředí pro vývoj softwaru, které jsou kompatibilní s ostatními MPU rodiny RZ a MCU rodiny RA, takže dokonale zapadá do konceptu sdílení softwarového vývoje pro zařízení s různým výkonem.

RZ/T2L bude možné použít jako funkční bezpečnostní MPU pro splnění rostoucích požadavků na zpracování pro realizaci funkční bezpečnosti v průmyslových zařízeních. Renesas poskytne ve 4. čtvrtletí 2023 software pro autodiagnostiku a systémové softwarové sady SIL3 pro systémy funkční bezpečnosti. Kromě toho RZ/T2L podporuje různé bezpečnostní funkce, jako je bezpečné spouštění, zabezpečená aktualizace firmwaru, ověřování JTAG, jedinečné ID a kryptografický akcelerátor, aby se snížilo riziko narušení dat a manipulace s uživatelskými programy. Renesas nabídne balíček bezpečnostního softwaru jako součást bezpečnostního řešení v květnu 2023.

https://www.renesas.com/rzt2l

Hodnocení článku: