Jste zde

První SDR pro spektrum 28 GHz zaměřené na standardy 3GPP a Verizon 5G

28 GHz radiové moduly pro mmWave Transceiver System od NI umožňují vysílat a přijímat širokopásmové signály se šířkou pásma až 2 GHz v reálném čase a který pokrývá spektrum od 27,5 GHz do 29,5 GHz. Platforma pro softwarově definované rádio (SDR) v podobě mmWave Transceiver System spolu s dostupnými softwarovými nástroji představují kompletní a celistvý výchozí bod pro měření v sítích 5G a výzkum týkající se 5G specifikací od organizace 3GPP i společnosti Verizon.

Systém mmWave Transceiver System může fungovat jako přístupový bod i jako uživatelské zařízení v jakémkoliv testovacím scénáři. Uživatelé mohou také s pomocí jednoho systému vytvářet prototypy komunikačních systémů pro spektrum milimetrových vln či provádět kanálová měření – činnosti nezbytné pro výzkumníky v oblasti bezdrátových sítí, kteří chtějí porozumět charakteristikám nového spektra. Software funguje i s dříve uvedenými radiovými moduly pro 71-76 GHz, takže uživatelé mohou svůj mmWave Transceiver System snadno přizpůsobit pro pásmo 28 GHz pouhou výměnou radiových modulů.

Kromě toho je software pro mmWave Transceiver System, který tvoří kompletní fyzickou vrstvu pro komunikační systém kompatibilní s navrhovanými specifikacemi 5G od 3GPP i Verizonu, k dispozici ve formě zdrojových kódů pro software LabVIEW pro návrh systémů. To urychluje vývoj systémů, neboť uživatelé mohou pouze upravit funkční systém podle potřeb své specifické oblasti výzkumu či testování.

Jako aktivní účastník NI programu pro pilotní uživatele z oblasti VF/komunikací pracuje společnost AT&T se systémem mmWave Transceiver System už více než rok v rámci svých kanálových měření 5G. S použitím flexibilních SDR řešení od NI vyvinula společnost AT&T jeden z nejrychlejších a nejpřesnějších nástrojů pro charakterizaci 5G kanálů ve spektru milimetrových vln (mmWave). Systém, který je v AT&T interně nazýván „Porcupine“, umožňuje měření a monitoring parametrů kanálu v reálném čase.

Tyto nové radiové moduly nesou označení mmRH-3642, mmRH-3652 a mmRH-3602. Více informací o mmWave Transceiver System a jeho možných konfiguracích naleznete na adrese www.ni.com/sdr/mmwave.

Hodnocení článku: