Jste zde

Pulzní koherentní radarový senzor ACCONEER

Pulzní koherentní radarový senzor znamená průlom v technologii senzorů. Díky této technologii se dosáhne velmi vysokého rozlišení s velmi nízkou spotřebou energie menší než jeden miliwatt.

Radarový senzor A1 od ACONEER využívá vlastnosti pulzního a koherentního radaru. Pulzní radar se vyznačuje nízkou spotřebou a koherentní radar vysokou přesností. Obě technologie se podařilo vměstnat do jednoho pouzdra o velikosti pouhých 29 mm2. Technologie PCR (pulzní koherentní radar) je vhodná pro celou řadu aplikací jako je robotika, internet věcí, inteligentní města, automobilový průmysl a spotřební elektronika. Díky své velmi nízké spotřebě najde své uplatnění i v bateriově napájených zařízení. Radarový senzor A1 je schopen měřit vzdálenost a pohyby s velmi vysokou přesností, a proto dokáže detekovat objekty, měřit hladinu i rozpoznávat gesta.

Radarový senzor A1

Radarový senzor A1 je dodáván jako systém na čipu SiP, který má integrovány všechny potřebné radiové obvody včetně antény. Radarový senzor pracuje v nelicencovaném rádiovém pásmu ISM 60 GHz a poskytuje robustní výkon, který není ovlivněn šumem, prachem, barvou ani přímým nebo nepřímým světlem. Radarový senzor A1 dokáže detekovat více objektů v blízkém dosahu v jednom okamžiku. ACCONEER poskytuje moduly XM112 a XM122 pro rychlý vývoj a získání zkušeností s radarovým senzorem A1.

Vlastnosti

  • Pulzní koherentní radar
  • Dosah až 10 metrů (v závislosti na velikosti objektu, tvaru a dielektrických vlastnostech)
  • Přesnost: Absolutní v mm, Relativní v µm
  • Dokáže detekovat více objektů najednou
  • 57-64 GHz nelicencované pásmo ISM
  • Spotřeba energie: při vzorkování 0,1 Hz - 0,2 mW, při 10 Hz - 1mW a při 100 Hz -20 mW

 

Modul XM112

Pulzní koherentní radarový modul ACCONEER XM112 nabízí vysoce přesné měření vzdálenosti s přesností 1 mm a vysokou frekvencí vzorkování. Modul XM112 o velikosti 24 mm x 16 mm má integrovaný pulzní koherentní radar A111 a 32bitový mikroprocesor ARM Cortex- M7 ATSAME70Q20A. Procesor je vybaven 384 KB pamětí SRAM a 1 MB pamětí Flash a dokáže pracovat na kmitočtu 300MHz. XM112 referenční modul lze připojit k uživatelské desce pomocí konektoru se 30 piny. XM112 lze také použít jako vývojový kit s odlamovací deskou XB112.

XM122 IoT modul

Modul XM122 IoT je nízkonapěťový radarový modul, kde jeho pcb deska má kruhový tvar o průměru 33 mm. Je to první radarový systém na světě, který může běžet na knoflíkové baterii několik let. Tento modul je osazen pulzním koherentním radarem A111 a čipem nRF52840 od NordicSemi. Čip nRF52840 obsahuje 32bitový procesor ARM Cortex-M4 s 256KB SRAM a 1MB Flash včetně podpory Bluetooth 5, Bluetooth Mesh, Thread, Zigbee, 802.15.4 a ANT.  Procesor je schopen pracovat na kmitočtu 64MHz. Modul XM122 IoT je vybaven integrovanou anténou 2,4 GHz a podporou externí antény 2,4 GHz. Modul XM122 IoT byl vyvinut jako referenční modul, který lze použít přímo ve vlastním designu pro komerční použití, stejně jako pro účely vývoje pomocí desky XB122.

 

   

Podrobnosti o produktech naleznete na stránkách výrobce: https://www.acconeer.com/products

Pro více informací kontaktujte distributora Codico (www.codico.com):  Petr.Rocek@codico.com. Zde také můžete směřovat veškeré své dotazy.

Hodnocení článku: