Jste zde

Qualcomm aptX HD přináší vysoké rozlišení zvuku přes Bluetooth

Ditributor Codico představuje nový kodek aptX HD od společnosti Qualcomm. Jedná se vylepšenou starší verzi kodeku aptX. Rozšířený kodek aptX HD pomocí Bluetooth přenese audio záznam přímo do sluchátek, reproduktorů ve špičkové kvalitě HD s rozlišením 24 bitů. AptX HD je řešení pro náročné požadavky výrobců audio techniky.

Abychom pochopili, co kodek aptX HD znamená, musíme si něco říci o aptX. Začátek tohoto kodeku se datuje už do roku 1980, kde byl oblíbený ve filmových ateliérech a v rozhlasovém vysílání. Tato technologie se již používá ve více než 30 000 rozhlasových stanic a 20 000 kin po celém světě. V roce 2009 kodek aptX byl implementován do spotřební elektroniky, kde poskytuje kvalitní bezdrátový zvuk. Dodnes je používán ve více než 320 předních výrobců elektroniky.  Nyní je kodek aptX synonymem audio přenosu přes Bluetooth, který je součástí  notebooků, smartphonů, AV přijímačů, a spoustu dalších výrobků spotřební elektroniky. Kodek aptX pracuje s rozlišením 16-bitů / 44,1 kHz. Má kompresní poměr 4: 1 a rychlost přenosu dat 352kbps.

Kodek aptX HD parametry vylepšil na 24-bitů / 48 kHz. Komprese zůstává v poměru 4: 1, ale rychlost přenosu se zvýšila na 576kbps.

Aby aptX HD kodek spávně pracoval, potřebuje k tomu výkonný a spolehlivý hardware. Qualcomm nabízí CSR8675 Bluetooth audio SOC (system on chip). Qualcomm slibuje lepší poměr signálu k šumu díky kódování a dekódování, a také menší zkreslení ve frekvenčním pásu 10-20kHz. Dobrou zprávou je, že zařízení s AptX HD bude kompatibilní se zařízeními s aptX.

Vlastnosti CSR8675:

• Výkon DSP až 120 MIPS
• Integrované vysoce výkonné stereo DAC a ADC
• 24 bitový digitální audio
• 2 x I2S
• 1 x SPDIF
• 2 x GPIO
• Podpora Bluetooth v4.1
• 16MB interní eflash a až 64MB externí flash
• 6 vstupů pro kapacitní dotykový senzor
• Až šest digitálních mikrofonních vstupů
 

Které produkty podporují aptX HD?

AptX HD bylo představeno již v lednu 2016. Bude spolupracovat s operačním systémem Android uvnitř smartphonů, tabletů apod. Prvním výrobcem, který využije aptX HD je LG s modelem LG G5. První headset, který zvládne přenos v HD kvalitě je LG Tone Platinum HBS-1100. Přehled produktů s aptX HD si můžete prohlédnout na stránkách www.aptx.com/products.
 

Qualcomm na veletrhu CES, Las Vegas

Qualcomm dělal věci, které změnily telefon k nepoznání. Teď dělají věci, kterými chtějí změnit vše ostatní. Snílci, vizionáři, inženýři, vynálezci, inovátoři jsou vítáni na stáncích Qualcomm v Las Vegas.


Pokud se chcete dozvědět více o vlastnostech audio obvodů Qualcomm aptX navštivte stránky www.aptx.com/aptx-hd.

V případě zájmu můžete kontaktovat distributora www.codico.com, email: petr.rocek@codico.com . Zde také můžete směřovat veškeré své dotazy.

Přílohy: 
PřílohaVelikost
PDF icon csr8675_bga.pdf386.6 KB
PDF icon csr8675-product-brief.pdf210.49 KB
Hodnocení článku: