Jste zde

QUECTEL - Inovace 5G modulů pro propojený svět

5G sítě nabízí vysokou rychlost, nízkou latenci a velmi velkou hustotu připojení. Aby se zařízení bylo schopno připojit do 5G sítě, je nutné ho vybavit 5G modulem. Společnost QUECTEL je v čele vývoje těchto modulů a jako první nabízí celé portfolio 5G modulů, které je podporováno vývojovými deskami a celou řadou 5G antén.

QUECTEL nepřináší na trh jen nové moduly, ale přináší i širokou zákaznickou podporu. Díky této podpoře jsou výrobci koncových zařízení schopni využít plnou sílu 5G sítě a posunout své zařízení na jiný komunikační level. 5G představuje obrovský skok co se týče rychlosti připojení. 5G znamená minimální komunikační datová rychlost 10 Gb / s. Sítě 4G jsou schopny komunikovat rychlostí 1 Gb / s. Další vlastností, která má vliv na rychlou komunikaci je latence. 5G sítě jsou schopny dosáhnout odezvy menší než 1ms. 4G sítě dosahují odezvy okolo 10 ms. V dnešní době rapidně roste počet zařízení, které se připojují do sítě. 5G síť tento problém řeší tím, že dokáže připojit jeden milion zařízení na kilometr čtvereční. 4G sítě mají hustotu připojení okolo 100 000 zařízení na kilometr čtvereční.

Řešení pro 5G sítě od společnosti QUECTEL

Moduly od společnosti QUECTEL jsou vybaveny 5G modemy Snapdragon x55 od společnosti Qualcomm. V kategorii Sub-6 GHZ nabízí řadu RG500Q a ​​RM500Q. Pro mmWave nabízí řadu modulů RG510Q a RM510Q.

Modul RM500Q-GL je optimalizovaný pro aplikace IoT / eMBB. Modul je plně adaptován na 3GPP Rel. 15 LTE a podporuje jak 5G non-standalone (NSA), tak standalone (SA) režimy. RM500Q-GL v provedení M.2 je kompatibilní s moduly Cat 6 EM06, Cat 12 EM12 a Cat 20 EM20. To je obrovská výhoda pro zákazníky, jelikož jim to umožní snadnou migraci produktů z LTE-A na 5G. Modul podporuje lokalizační technologii Qualcomm IZat Gen8C Lite. Integrovaný přijímač GNSS výrazně zjednodušuje konstrukci koncového zařízení a zároveň poskytuje rychlejší, přesnější a spolehlivější určování polohy.

Řada modulů RG500Q-GL je optimalizována pro aplikace IoT a M2M. Moduly využívají technologii 3GPP Rel-15 a jsou schopny dosáhnout datové rychlosti 2,5 Gbps downlink a 900Mbps uplink. Moduly podporují režimy 5G NSA i SA, síťovou architekturu Option 3x, 3a a Option 2. Díky tomu jsou moduly zpětně kompatibilní se sítěmi 4G a 3G. Řada RG500Q obsahuje varianty RG500Q-EA a RG500Q-NA, které jsou určeny pro evropské a severoamerické trhy. Tato řada rovněž podporuje lokalizační technologii Qualcomm IZat Gen9C Lite. Moduly jsou nabízeny v provedení LGA a jsou vybaveny vestavěným dvoupásmovým GNSS, rozhraním PCIe 3.0 a rozhraním USB.

Společnost QUCTEL k výše uvedeným modulům nabízí vývojové desky RG500Q EVB kit, ​​RM500Q EVB kit a RM500Q mini EVB kit. K dispozici je také celá řada 5G anténních řešení, bez kterých se neobejde žádný modul.

Moduly QUECTEL 5G jsou vhodné pro:

 • Stabilní bezdrátové připojení
 • Domácí / podnikové brány
 • Spotřebitelské / průmyslové routery
 • CPE, DTU, VoIP, Servery
 • Přenosné MiFi
 • Mobilní širokopásmové připojení
 • Spotřebitelské, průmyslové notebooky / tablety
 • Živé vysílání ve vysokém rozlišení
 • AR / VR
 • Doručovací drony
 • Průmyslová automatizace
 • Robotika
 • Edge Computers
 • Automobilový průmysl - Terminály na palubní desce

Podrobnosti o produktech naleznete na stránkách výrobce QUECTEL:

Pro více informací kontaktujte distributora Codico (www.codico.com):  Petr.Rocek@codico.com. Zde také můžete směřovat veškeré své dotazy.

Hodnocení článku: