Jste zde

Quectel rozšiřuje portfolio Wi-Fi 6 a Wi-Fi 6E modulů

Řada modulů FC6xE, která je založena na čipu QCA206x od Qualcommu, nabízí rychlejší, bezpečnější a robustnější Wi-Fi a Bluetooth konektivitu. Tyto moduly dosahují přenosové rychlosti až 3000 Mb/s s podporou 2 x 2 MIMO a DBS.

Moduly FC6xE (FC62EFC64EFC65E and FC66E) se vyznačují jednotným tvarovým faktorem 19,9 x 18,0 x 2,1 a jejich vlastnosti jsou zacíleny na vznikající trh Wi-Fi 6/6E. V kombinaci s moduly Quectel 5G zaručují spolehlivé připojení pro širokou škálu aplikací, včetně chytrých domácností, nákupních center, škol a továren. Tyto moduly se tak připojují k rozsáhlé řadě Wi-Fi/Bluetooth modulů v portfoliu Quectel, a díky tomu je schopen nabídnout podporu Wi-Fi 4, Wi-Fi 5, Wi-Fi 6 a Wi-Fi 6E.

RF moduly Wi-Fi/Bluetooth 

  • FC20/FC21– obvykle se používá pro připojení k různým aplikačním procesorům Linux/Android. Kompaktní tvar, nízká spotřeba energie, rozšířený teplotní rozsah a stabilní rozhraní SDIO umožňují tomuto modulu sloužit široké škále aplikací ( spotřebitelských, bezpečnostních, i průmyslových) Navíc je vhodný také pro mobilní hotspoty a zdravotnictví. 
  • ​​​​​FC80A - vysoce výkonný modul Wi-Fi 5, který podporuje 2,4 GHz a 5 GHz RSDB (Real simultaneous dual band) a Bluetooth 5.1, FC80A je vhodný i pro set top boxy a virtuální realitu. 
  • FC909A – se spolehlivým rozhraním SDIO 2.0 je schopen poskytovat funkce WLAN. FC909A také poskytuje BT funkce s nízkou spotřebou energie, takže je ideální pro mobilní zařízení vyžadující napájení z baterie a kompaktní velikost.

Moduly Wi-Fi/Bluetooth MCU 

Modul FC41D obsahuje samostatný čip Wi-Fi a Bluetooth. Vyznačuje se velmi nízkou spotřebou energie, širokým teplotním rozsahem a vysokou spolehlivostí. Díky tomu je vhodný pro aplikace, které se zaměřují na sběr dat jako jsou chytré domácnosti a průmyslové řízení. 

Všechny výše uvedené moduly jsou ideální volbou pro domácí i komerční aplikace, včetně set-top boxů, chytrých televizorů a chytrých reproduktorů, skenerů a tiskáren. Díky své velmi nízké spotřebě jsou vhodné pro použití v široké škále telematických aplikací, kde se koncová zařízení napájí bateriemi. Tyto komplexní moduly se obvykle používají jako spojovací článek mezi IoT zařízeními a veřejným nebo soukromým cloudem. Quectel nabízí celou řadu 2,4 GHz a 6 GHz antén (například YF0026AA FPCYF0027AA FPCYF0023AA FR4 and YEWT004AA).

Více informací o řadě Wi-Fi/Bluetooth modulů naleznete na: https://www.quectel.com/wifi-iot-modules

Pro více informací o anténách naleznete na https://www.quectel.com/product-category/antennas   

Podrobné informace o Wi-Fi 6 naleznete v knize: https://www.quectel.com/library/wifi-6-white-paper 

 

Hodnocení článku: